Mieszkańcy Siedlec od kilku dni zostawiają w parku miejskim kwiaty i znicze poświęcone pamięci zmarłego o. Maksymiliana

i

Autor: fot. Krzysztof Rosa Mieszkańcy Siedlec i okolic od kilku dni zostawiają w parku miejskim kwiaty i znicze poświęcone pamięci zmarłego w tragicznych okolicznościach o. Maksymiliana

Są wstępne wyniki sekcji zwłok zakonnika z Siedlec

2021-11-15 13:08

Śledczy mają już wstępne wyniki sekcji zwłok zakonnika z klasztoru ojców franciszkanów, którego wieczorem 11 listopada znaleziono z obrażeniami ciała w siedleckim parku miejskim. Wykluczyli nieszczęśliwy wypadek. Wszystko wskazuje na to, że ojciec Maksymilian został pobity.

– W dniu wczorajszym (w niedzielę, 14 listopada) w zakładzie patomorfologii tutejszej jednostki medycznej została przeprowadzona sekcja zwłok Adama Ś.. Uzyskano opinię wstępną odnośnie mechanizmu działania sprawcy bądź sprawców oraz przyczyny zgonu. Wykluczamy okoliczność, że był to nieszczęśliwy wypadek. Wyniki sekcji zwłok wskazują, że było to działanie osoby trzeciej. Jednakże z uwagi na dobro prowadzonego postępowania w chwili obecnej nie udzielamy bliższych informacji na temat przeprowadzonej sekcji zwłok – informuje prokurator Jarosław Wardak.

Wcześniej sprawę badała siedlecka Prokuratura Rejonowa. Obecnie śledztwo przejęła już oficjalnie Prokuratura Okręgowa w Siedlcach. Warto dodać, że po wykonaniu sekcji zwłok, nie uległ na razie zmianie kierunek dotychczasowego postępowania.

Mieszkańcy Siedlec od kilku dni zostawiają w parku miejskim kwiaty i znicze poświęcone pamięci zmarłego o. Maksymiliana

i

Autor: fot. Krzysztof Rosa

Zostało ono wszczęte w kierunku art. 156 paragraf 3 Kodeksu Karnego, i na chwilę obecną w tym kierunku jest prowadzone, co nie oznacza, że w przyszłości nie może się to zmienić. Na chwilę obecną mamy pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Może to ulec zmianie w trakcie postępowania i poszerzania wiedzy prokuratora o okolicznościach sprawy – dodaje Jarosław Wardak.

Na razie nie doszło do zatrzymania nikogo w związku z tą sprawą. Siedlecka policja nadal apeluje o zgłaszanie się świadków zdarzenia, bądź też osób, które posiadają na jego temat jakiekolwiek informacje. Zgłoszeń można dokonywać, kontaktując się z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach lub dzwoniąc pod nr alarmowy 112.

Sonda
Czy spacerując wieczorem po Siedlcach czujesz się bezpiecznie?
Mieszkańcy Siedlec od kilku dni zostawiają w parku miejskim kwiaty i znicze poświęcone pamięci zmarłego  franciszkanina

i

Autor: fot. Krzysztof Rosa
Źródło: Są wstępne wyniki sekcji zwłok zakonnika z Siedlec