Siedlce: chętni do wykonania remontu w parku Aleksandria poszukiwani!

2021-09-28 14:32 Monika Półbratek
Wkrótce wygląd siedleckiego parku diametralnie się zmieni
Autor: Monika Półbratek Wkrótce wygląd siedleckiego parku diametralnie się zmieni

Coraz bliżej do rozpoczęcia prac remontowych w siedleckim parku miejskim. Od dziś (28 września) siedlecki samorząd zbiera oferty od wykonawców. Dofinansowane ze środków unijnych zadanie to duża inwestycja, bo zakres prac, które mają zostać wykonane w Aleksandrii, jest bardzo rozległy. Prezydent Siedlec ma nadzieję, że uda się je sprawnie zrealizować.

Dzisiaj mamy otwarcie ofert na kapitalny remont parku. Mam nadzieję, że wykonawcy zaoferują kwotę, którą wyznaczyliśmy do realizacji tej inwestycji. Jest przeogromna, o czym chyba wszyscy wiemy. Mam sygnały, ile osób cieszy się z tego, że jest zrobiona ta alejka okalająca park i jej oświetlenie. A teraz przystąpimy do rewaloryzacji całego parku, więc można się tylko cieszyć – mówi prezydent Andrzej Sitnik.

Zadanie jest dofinansowane ze środków unijnych i musi zostać zakończone w wyznaczonym terminie, przed końcem pierwszej połowy 2023 roku.

Nie tylko sama inwestycja, ale cały projekt rewaloryzacji parku musi się zakończyć do 30 czerwca 2023 roku, ponieważ taką datę wyznaczają nam zasady korzystania z funduszy unijnych i ich rozliczenia, ze względu na dotację. Inwestycja musi się więc zakończyć jakiś miesiąc lub półtora miesiąca wcześniej, dokładna data jest wyznaczona w przetargu. Natomiast jeżeli chodzi o zakres, to można by było określić, że będziemy robić wszystko, czyli: alejki, nasadzenia zieleni, małą architekturę i to, co pod tym pojęciem się rozumie, budynek ogródka jordanowskiego, plac zabaw, mostek, ogrodzenie, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring – wyjaśnia Anna Więckiewicz, naczelnik Wydziału Programów Rozwojowych Urzędu Miasta Siedlce.

Warta ok. 13 mln zł inwestycja jest realizowana z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, którym zarządza Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na realizację zadania miasto Siedlce otrzyma ze środków unijnych blisko 8,5 mln zł dotacji.

Sonda
Czy powinno się wprowadzać obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?
Źródło: Siedlce: chętni do wykonania remontu w parku Aleksandria poszukiwani!
Nasi Partnerzy polecają