Do końca stycznia będzie trwać zbiórka na rzecz dawnego piłkarza MKP Pogoń Siedlce Pawła Matłacza

i

Autor: fot. Robert Chojecki Zbiórka na rzecz Pawła Matłacza potrwa do końca stycznia 2022 roku

Siedlce: trwa Noworocza Aukcja Charytatywna dla Pawła Matłacza

2022-01-21 20:48

Po latach rehabilitacji wciąż potrzebuje wsparcia w walce o zdrowie – Paweł Matłacz, piłkarz Pogoni Siedlce, kilka lat temu został sfaulowany podczas meczu i doznał poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego. By go wspomóc w znalezieniu środków na kosztowne leczenie, siedlecki radny Robert Chojecki zorganizował Noworoczną Aukcję Charytatywną w portalu społecznościowym.

– Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w Noworocznej Aukcji Charytatywnej na rzecz leczenia i rehabilitacji Pawła Matłacza, wychowanka Miejskiego Klubu Piłkarskiego Pogoń Siedlce, który kilka lat temu podczas meczu, w wyniku koszmarnej kontuzji, doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego i czterokończynowego porażenia. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na kosztowne leczenie i rehabilitację Pawła. Darczyńcom z całego serca dziękuję za cenne gadżety, wśród których na pewno odnajdziecie kolekcjonerskie perełki. Bardzo ważne! Formuła Aukcji jest otwarta, jeśli ktoś z Was chce pomóc Pawłowi i przekazać na licytację gadżet sportowy z własnych zbiorów, proszę o kontakt! – apeluje Robert Chojecki.

Jak dodaje, do udziału w charytatywnej inicjatywie dołączyło wiele klubów sportowych z całej Polski, a także znani piłkarze, m. in. Artur Boruc, którzy przekazali na ten cel swoje koszulki i inne gadżety. Wszystkie licytacje trwają w wydarzeniu „Noworocza Aukcja Charytatywna dla Pawła Matłacza” na Facebooku. Opisane są tam także dokładne zasady udziału w akcji. Organizator wydarzenia podkreśla także, że wsparcie chłopaka w codziennej rehabilitacji jest bardzo ważne, by nie poszły na marne efekty jego dotychczasowego leczenia.

Paweł Matłacz cały czas potrzebuje naszej pomocy i naszego wsparcia. To specjalistyczne leczenie jest nieustannie potrzebne. Mówiąc wprost, jeżeli Paweł nie będzie się rehabilitował i leczył, to te osiągnięcia, które przybliżają go do powrotu do godnego życia będą się po prostu cofały. Dlatego ta rehabilitacja jest potrzebna nieustannie, a niestety, jest bardzo kosztowna – mówi Robert Chojecki.

Warto dodać, że choć sam jest w potrzebie, Paweł Matłacz chce też wspomóc swój dawny klub piłkarski. Część pieniędzy zebranych dzięki licytacjom, przekaże na zbiórkę #ratujępogoń, prowadzoną w portalu zrzutka.pl. W aukcji można brać udział do końca stycznia 2022 roku.

Siedleccy policjanci apelują o zgłoszenie się możliwego świadka zabójstwa zakonnika w parku miejskim, widocznego na filmie
Sonda
Czy jesteś kibicem siedleckiej Pogoni?
Źródło: Siedlce: trwa Noworocza Aukcja Charytatywna dla Pawła Matłacza