Siedleccy harcerze zapraszają 27 maja do udziału w akcji krwiodawstwa „Kropla krwi na Dzień Dziecka”

i

Autor: Hufiec ZHP Podlasie w Siedlcach

Krwiodawstwo

Siedleccy harcerze zapraszają 27 maja do udziału w akcji krwiodawstwa „Kropla krwi na Dzień Dziecka”

2024-05-23 9:18

Hufiec ZHP „Podlasie” w Siedlcach chce pomóc tym dzieciom, które potrzebują cennego daru, jakim jest krew ratująca życie. „Kropla krwi na Dzień Dziecka” to tytuł zbliżającej się akcji krwiodawstwa siedleckich harcerzy. Odbędzie się ona w poniedziałek 27 maja w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Siedlcach w godz. 8.00-12.00. Mogą do niej dołączyć wszyscy chętni!

Krew jest szczególnym darem, jaki możemy ofiarować innym ludziom. Krwi nie można wyprodukować, nie można jej także zastąpić żadnym substytutem, dlatego właśnie honorowe krwiodawstwo jest tak ważne. Należy pamiętać, że niektóre grupy krwi są niezwykle rzadkie, dlatego też tak ważne jest tworzenie szerokich baz krwiodawców, którzy w razie potrzeby mogą podzielić się krwią, ratując tym samym życie drugiemu człowiekowi – przypomina harcmistrz Andrzej Ryś z Hufca ZHP „Podlasie” w Siedlcach.

Mali pacjenci potrzebują krwi równie często, jak dorośli. Dlatego z okazji Dnia Dziecka siedleccy harcerze chcą podarować wspaniały prezent dzieciom, które potrzebują tego „najcenniejszego daru”, organizując akcję krwiodawstwa „Kropla Krwi na Dzień Dziecka”.

Miejscem akcji jest regionalne centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Siedlcach, mieszczące się przy ulicy Gospodarczej 7. Akcja rozpoczyna się w dniu 27 maja 2024 (poniedziałek) o godz. 8.00 i planowana jest do godziny 12.00.

Podobnie jak w przypadku innych organizowanych akcji, do oddawania krwi harcerze zapraszają wszystkich chętnych, w szczególności te osoby, które do tej pory nie miały styczności z honorowym krwiodawstwem, a zwłaszcza ludzi młodych.

Siedleccy harcerze zapraszają 27 maja do udziału w akcji krwiodawstwa „Kropla krwi na Dzień Dziecka”

i

Autor: Hufiec ZHP Podlasie w Siedlcach

Nowością podczas akcji będzie możliwość zarejestrowania się jako dawca szpiku. Dodatkowo osoby oczekujące na oddanie, będą mogły skorzystać z zajęć z pierwszej pomocy prowadzonych przez Harcerski Klub Ratowniczy Siedlce.

Tradycyjnie, jak podczas wszystkich akcji krwiodawstwa organizowanych przez Hufiec ZHP „Podlasie” w Siedlcach, organizatorzy przygotowali upominki-niespodzianki dla wszystkich osób, które tego dnia postanowią podzielić się z innymi tym najcenniejszym darem.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego
Źródło: Siedleccy harcerze zapraszają 27 maja do udziału w akcji krwiodawstwa „Kropla krwi na Dzień Dziecka”