Siedleckie dzieci i młodzież uroczyście rozpoczęły nowy rok szkolny [WIDEO, AUDIO, FOTO]

2021-09-01 14:01 Monika Półbratek
Specjalnie dla tegorocznych pierwszoklasistów przygotowali powitalny występ uczniowie starszych klas
Autor: Monika Półbratek Specjalnie dla tegorocznych pierwszoklasistów przygotowali powitalny występ uczniowie starszych klas

Choć w czasie pandemii starszaki i młodzież witają nowy rok szkolny 2021/2022 dość skromnie, bo przeważnie tylko w swoich klasach i ze swoimi wychowawcami, uczniowie klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach oraz ich rodzice mogli wziąć udział w tradycyjnej akademii. Zapytaliśmy ich o to, jakie emocje towarzyszą im w tym dniu, a także czy boją się ewentualności wprowadzenia zdalnego nauczania.

 Po tym ostatnim nauczaniu zdalnym, wszyscy chcemy powrotu do normalności. Myślę, że i rodzice, i nauczyciele, i mam nadzieję, że także dzieci. Myślę, że jest taka opcja, że zdalne nauczanie może w tym roku wrócić, ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Bo jednak taka nauka w szkole, stacjonarna, jest bez porównania lepsza od nauki zdalnej. Jeżeli zostanie wprowadzona, to wtedy też sobie poradzimy, i my rodzice, i nauczyciele, i szkoła też stanie na ostrzu noża, żeby wszystko zrobić tak, jak należy. Ale nadzieję trzeba mieć, że zdalnej edukacji nie będzie – mówi Ilona, jedna z mam.

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, bo najbardziej ucierpią dzieci. Szczególnie te z pierwszych klas – dodaje jeden z tatusiów.

By pomóc pierwszakom w zaaklimatyzowaniu się w szkole, uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali specjalny występ wokalno-taneczny. Dzieci z klas pierwszych powitały nowy rok z radością i z dużym optymizmem.

Bardzo chciałem się uczyć, bardzo czekałem na ten moment, codziennie się pytałem mamy, ile jeszcze dni – cieszy się Franek

Bardzo, najbardziej na świecie się cieszę, że będę chodziła do szkoły! I będę się dużo uczyć, na pewno! – dodaje Ala.

Daniel Wiszniewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej, podkreśla że placówka jest przygotowana na różne ewentualności. Jeżeli zaszłaby konieczność wprowadzenia zdalnej edukacji, to nauczyciele będą do tego gotowi choćby od jutra. W szkole stosowane są też różnego rodzaju działania, przeciwdziałające ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Chcielibyśmy, żeby ten rok szkolny odbył się w stacjonarnej formie. Żeby nie było powrotu do nauczania zdalnego czy hybrydowego. Myślę, że to będzie z korzyścią dla całej społeczności szkolnej, jeżeli to nauczanie będzie się odbywało stacjonarnie. Będziemy się starali tak zorganizować pracę, żeby wszystkie wytyczne sanitarne były spełnione. Dzieci będą wchodziły różnymi wejściami, będą rozpoczynały zajęcia na terenie szkoły o różnych godzinach. Mamy wiele miejsc, gdzie można dokonać dezynfekcji rąk, a w przestrzeniach wspólnych dzieci i nauczyciele będą nosić maseczki. Mamy nadzieję, że pomoże nam to wszystko jakoś przebrnąć przez ten trudny okres. Na początku nowego roku życzę wszystkim naszym uczniom wszelkiej pomyślności – podsumowuje dyrektor.

Więcej na ten temat – w załączonym poniżej materiale dźwiękowym, a także na naszym filmie (jeżeli coś się nie wyświetla, należy odświeżyć stronę).

POSŁUCHAJ relacji audio z rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 w SP 10 w Siedlcach:

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Pierwszaki z SP 10 w Siedlcach przywitały nowy rok szkolny 2021/2022
Źródło: Siedleckie dzieci i młodzież uroczyście rozpoczęły nowy rok szkolny [WIDEO, AUDIO, FOTO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany