SONDA: przedszkola i żłobki znowu otwarte. Co o tym myślą siedleccy rodzice? [AUDIO]

2021-04-19 10:26 Monika Półbratek

Dzieci spotkały się z rówieśnikami, a rodzice – odetchnęli z ulgą... Po wymuszonej rządowymi obostrzeniami przerwie, przedszkola i żłobki w Siedlcach ruszyły bez problemów. Jak podkreślają siedlczanie, trzy tygodnie zajmowania się w domu maluchami, nie były łatwe. Kłopotów przysparzało im zarówno samo zorganizowanie opieki, jak i zdalne nauczanie.

POSŁUCHAJ SONDY z mieszkańcami Siedlec: czy cieszą się z ponownego otwarcia przedszkoli? Co sprawiało im problemy?

Większość rodziców dzieci, które uczęszczają do Miejskiego Przedszkola nr 26 w Siedlcach, podkreśla, że bardzo cieszą się z ponownego otwarcia placówki. Niektórzy przyznają, że mieli problem z zapewnieniem dziecku opiekuna, gdy sami pracowali. Teraz są zadowoleni, że maluchy ponownie będą się uczyć w gronie rówieśników.

– Bardzo się cieszę. Uważam, że jak dziecko siedzi z mamą w domu, to nie jest to samo. Tutaj są też inne dzieci, są zorganizowane zajęcia... Tak że na pewno dla dziecka lepiej, a ja mogę wrócić do pracy! – mówi z ulgą w głosie jedna z mam.

Część rodziców przyznaje także, że ciężko było im sobie poradzić ze zdalnym nauczaniem przedszkolaków. Ich zdaniem, taki sposób nauki w przypadku maluchów przeważnie się nie sprawdza. Dodają też, że starsze dzieci również powinny już wrócić do szkół, przynajmniej te z klas 1-3, które wciąż wymagają opieki.

ZOBACZ FILM: 18. Dywizja Zmechanizowana rośnie w siłę
Źródło: SONDA: przedszkola i żłobki znowu otwarte. Co o tym myślą siedleccy rodzice? [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany