Spotkanie z himalaistką Magdaleną Gorzkowską i wieczór z filmem "Ostatnia góra"

2021-09-07 11:46 Monika Półbratek
plakat kino z pasją
Autor: fot. NOVEKINO Siedlce

Górskie klimaty i pokonywanie własnych ograniczeń – to tematyka najbliższego spotkania w ramach cyklu Kino z pasją. Oprócz obejrzenia filmu "Ostatnia góra", w najbliższy czwartek (9 września) siedleccy widzowie będą mogli posłuchać rozmowy na żywo z Magdaleną Gorzkowską, utytułowaną lekkoatletką, olimpijką i młodą himalaistką.

To wyjątkowy gość, którego warto poznać bliżej – przekonuje Agnieszka Osmólska – Ilczuk, prowadząca cykl "Kino z pasją", która poprowadzi spotkanie – Po zakończeniu kariery sportowej na bieżni Magdalena Gorzkowska od kilku lat realizuje projekt zdobywania Korony Himalajów i Karakorum. Magda jest najmłodszą Polką, która zdobyła Mount Everest. Jako pierwsza Polka ma też na swoim koncie wejście na Makalu bez wspomagania tlenem, stanęła również na szczycie Manaslu bez dodatkowego tlenu. Ostatniej zimy podjęła próbę zimowego wejścia na K2, czym wzbudziła wiele emocji w środowiskach górskich.

Spotkaniu będzie towarzyszyła projekcja filmu pt. "Ostatnia góra", w reżyserii Dariusza Załuskiego.

To głośny, pełen emocji i piękna gór wysokich dokument, który pokazuje wydarzenia związane z zimową wyprawą polskich himalaistów pod K2 na przełomie 2017 i 2018 roku, a także akcją ratunkową Elisabeth Revol i Tomka Mackiewicza na zboczach Nanga Parbat, tuż po jej zdobyciu – dodaje Agnieszka.

Spotkanie odbędzie się w czwartek o 19.00 w Novekino Siedlce.

Magdalena Gorzkowska
Autor: fot. NOVEKINO Siedlce Na zdjęciu: Magdalena Gorzkowska

Który zakątek Polski powinieneś odwiedzić?

Pytanie 1 z 8
Wypoczynek planujesz...
Figura Atlasa "Jacka" zdjęta ze szczytu zabytkowego Ratusza w Siedlcach
Źródło: Spotkanie z himalaistką Magdaleną Gorzkowską i wieczór z filmem "Ostatnia góra"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany