Sport

Sukces siatkarek z Uniwersytetu w Siedlcach na Akademickich Mistrzostwach Polski 2024

2024-05-24 7:56

Drużyna siatkarek Uniwersytetu w Siedlcach zdobyła brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski! Siedlczanki poprowadził na podium trener Nike Węgrów – Robert Kupisz. Co więcej, w rywalizacji indywidualnej studentka UwS Weronika Dutkiewicz zdobyła także nagrodę dla najlepszej broniącej zawodniczki turnieju.

W dniach 16-19 maja 2024 roku reprezentacja siatkarek Uniwersytetu w Siedlcach uczestniczyła w finałach Akademickich Mistrzostw Polski. Wśród rywalizujących drużyn nie zabrakło profesjonalnych zawodniczek, które na co dzień grają w najlepszej lidze (TAURON Lidze). W pierwszych dwóch dniach turnieju rozegrano mecze grupowe oraz ćwierćfinały zawodów. Nasze studentki w rozgrywkach grupowych rywalizowały z czołówką drużyn z ubiegłych mistrzostw:

  • Uniwersytet w Siedlcach – AWF Warszawa 2:1 (21:25, 25:22;15:7)
  • Uniwersytet w Siedlcach – PANS Nysa 1:2 (25:23, 22:25:11:15)
  • Uniwersytet w Siedlcach-Politechnika Poznańska 2:0 ( 25:18, 2513)

W niedzielę rozegrano półfinały i mecze o miejsca. W meczu ćwierćfinałowym drużyna Uniwersytetu w Siedlcach zmierzyła się z Uniwersytetem Jana Długosza z Częstochowy osiągając wynik 2:0 (25:23, 25:21). Spotkanie półfinałowe z drużyną Akademii Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu zakończyło się naszą porażką 0:2 ( 19:25, 26:28). Studentki wykazały się ogromną wolą walki i ambicją, grając jak równy z równym z zawodniczkami z Tauron Ligi. W drużynie zwycięskiej mogliśmy zobaczyć zawodniczki z najwyższej ligi rozgrywkowej: Kingę Różyńską (Grot Budowlani Łódź), Adrianę Adamek i Martę Pamułę (UNI Opole), Barbarę Zakościelną (Grupa Azoty Akademia Tarnów), Natalię Murek i Martę Łyczakowską (MOYA Radomka Radom).

Ostatecznie, akademickimi mistrzyniami Polski zostały zawodniczki Akademii Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, które w finale pokonały Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Krośnie 3:0. Trzecie miejsce zajęły siatkarki Uniwersytetu w Siedlcach. Dziewczyny zrewanżowały się zawodniczkom Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie za porażkę w rozgrywkach grupowych, wygrywając spotkanie 3:1 ( 25:18; 22:25; 25:20: 28:26).

W rywalizacji indywidualnej studentka UwS Weronika Dutkiewicz zdobyła nagrodę dla najlepszej broniącej zawodniczki turnieju. Drużyna naszego Uniwersytetu była prowadzona przez trenera Nike Węgrów – Roberta Kupisza.

Barwy Uniwersytetu reprezentowały: Buczuk Julia, Dutkiewicz Weronika (Nike Węgrów), Grabowska Matylda (Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki), Hochołowska Karolina (Nike Węgrów), Jankowska Oliwia (Nike Węgrów), Michałek Jagoda (Nike Węgrów), Piszcz Martyna (Nike Węgrów), Pylypenko Kateryna (Nike Węgrów), Sakowicz Oliwia, Surlit Dominika (Nike Węgrów).

Siedlczankom serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego
Źródło: Sukces siatkarek z Uniwersytetu w Siedlcach na Akademickich Mistrzostwach Polski 2024