Wolontariuszki Szlachetnej Paczki z Siedlec

i

Autor: Monika Półbratek Wolontariuszki Szlachetnej Paczki z Siedlec

Szlachetna Paczka czeka na zgłoszenia rodzin, którym potrzebna jest pomoc [AUDIO]

2021-10-21 19:26

Wolontariusze Szlachetnej Paczki w Siedlcach szukają rodzin potrzebujących pomocy. Trudna sytuacja życiowa, utrata pracy czy nagła, ciężka choroba – to sytuacje, przed którymi staje wiele osób, zwłaszcza w czasie pandemii. Takie osoby warto zgłosić do bazy rodzin Szlachetnej Paczki, by mogły otrzymać wsparcie w ramach projektu.

W tym roku mamy jeszcze mało rodzin, więc jeśli ktoś widzi lub zna taką, która jest w potrzebie, zachęcam do jej zgłoszenia. My ją odwiedzimy i jeżeli wolontariusze stwierdzą, że ta rodzina jest „paczkowa”, to wtedy dostanie ona pomoc. Sama nie może się zgłosić. Może to zrobić jej sąsiad, znajomy, dalsza rodzina tej rodziny… Zachęcam do odwiedzenia strony www.szlachetnapaczka.pl – tam można zgłosić rodzinę – mówi Monika Reszke, liderka rejonu Siedlce Szlachetnej Paczki.

Jak wyjaśnia, „rodzina paczkowa” to taka, która znajdzie w sobie gotowość do tego, by zmienić swoje życie na lepsze i chce takiej zmiany. Wolontariusze będą pracować na zasadzie „mądrej pomocy” – wesprą ją tak, by mogła wyjść z kryzysu. Nie tylko materialnie, ale także np. oferując różnego rodzaju szkolenia czy pomoc prawną. Udzielane rodzinom wsparcie jest zatem długofalowe.

To nie jest tak, że pomoc kończy się tylko na podarowaniu paczki. Staramy się, po wręczeniu tej paczki, pomóc tej rodzinie potem… podnieść się. Tak, żeby „stanęła na nogi”. Ewentualnie możemy pomóc w znalezieniu pracy itp. Na tym polega ta mądra pomoc – mówi Sylwia Krasowska, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Rodziny, które potrzebują wsparcia, powinny znaleźć się w bazie Szlachetnej Paczki do końca listopada. Więcej o projekcie w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ więcej o poszukiwaniu rodzin do bazy Szlachetnej Paczki oraz o poszukiwaniu wolontariuszy:
Sonda
Czy dostałeś kiedyś niespodziewany prezent?
Źródło: Szlachetna Paczka czeka na zgłoszenia rodzin, którym potrzebna jest pomoc [AUDIO]