Szpital Miejski w Siedlcach

i

Autor: Monika Półbratek Szpital Miejski w Siedlcach

Szpital Miejski w Siedlcach bez oddziałów covidowych. Możliwe są odwiedziny chorych

2021-07-06 9:38

Od początku lipca Szpital Miejski w Siedlcach nie prowadzi już oddziałów covidowych. Obecnie przebywa w placówce tylko ośmiu chorych na COVID-19, spośród których większość jest hospitalizowana na oddziale psychiatrycznym. Rodziny pacjentów z innymi schorzeniami mogą już odwiedzać swoich bliskich w szpitalu, pod warunkiem, że spełniają określone wymogi i stosują się do wymaganych zasad bezpieczeństwa.

Wszystkie oddziały w Szpitalu Miejskim w Siedlcach pracują już jako oddziały normalne, które nie zajmują się leczeniem pacjentów z COVID-19. Aczkolwiek gdyby pacjenci z podejrzeniem tej choroby się znaleźli, to mamy obowiązek w poszczególnych oddziałach przyjąć ich i diagnozować. Więc od 1 lipca normalnie pracują już oddziały: internistyczny, ginekologiczno-przyrodniczy, kardiologiczny, anestezjologiczny, psychiatryczny, chirurgiczny i chorób zakaźnych. Mamy jeszcze bardzo dużo wolnych miejsc na oddziałach, więc leczenie będzie się odbywać w trybie naprawdę zadowalającym. Przyjęcia również odbywają się na bieżąco – informuje Mirosław Leśkowicz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach.

Jak było wspomniane na wstępie, w szpitalu możliwe są już także odwiedziny chorych. Osoby, które chciałyby zobaczyć swoich bliskich, przebywających na którymś z oddziałów placówki, muszą jednak ściśle przestrzegać zasad sanitarnych i spełnić jeden z kilku warunków. Zostały one ustalone przez władze szpitala po przeprowadzeniu konsultacji z ordynatorami oddziałów, pielęgniarkami oddziałowymi i inspektorem ds. ochrony danych osobowych.

Rodzina odwiedzająca pacjenta musi być zaszczepiona lub posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa ważny przez 48 h, lub też być ozdrowieńcem – tu może przedstawić stosowny dokument, który jest ważny przez 180 dni od uzyskania pozytywnego wyniku. Odwiedziny odbywają się więc po poinformowaniu ordynatora, oddziałowej lub lekarza dyżurnego o chęci spotkania się z hospitalizowanym członkiem rodziny. Wyznaczyliśmy godziny przyjęć i są to generalnie godziny południowe, od 11.00 do 14.00 – mówi dyrektor SPZOZ-u.

Osoby odwiedzające swoich bliskich muszą mieć na twarzach maseczki, zakrywające usta i nos, a na dłoniach jednorazowe rękawiczki. Obowiązuje ich także wypełnienie ankiety wywiadu epidemiologicznego. Czas odwiedzin nie może przekroczyć 15 minut.

Zobacz na filmie, jak wygląda nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej w Szpitalu Miejskim w Siedlcach
Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?
Źródło: Szpital Miejski w Siedlcach bez oddziałów covidowych. Możliwe są odwiedziny chorych