Trampolina na słupie, powalone drzewa, zalane obiekty i ulice. Podsumowanie działań strażaków po burzach w Siedlcach i powiecie siedleckim

i

Autor: OSP Radzików Wielki fot. OSP Radzików Wielki

Po ulewach w regionie

Trampolina na słupie, powalone drzewa, zalane obiekty i ulice. Podsumowanie działań strażaków po burzach w Siedlcach i powiecie siedleckim

2024-06-20 8:12

Choć obyło się bez ofiar w ludziach, strażacy i druhowie OSP z Siedlec i powiatu siedleckiego mieli pełne ręce roboty. Wczoraj (19 czerwca) po południu i w nocy interweniowali łącznie około setki razy. Najczęściej do odwadniania zalanych obiektów i ulic. Zalało m.in. siedzibę siedleckiego pogotowia ratunkowego i piwnicę Szkoły Muzycznej w Siedlcach. Najbardziej nietypowym zdarzeniem na terenie powiatu było usunięcie trampoliny, która zawisła na słupie energetycznym.

– Było dużo roboty, sporo się działo. Mieliśmy około stu interwencji. Trwa jeszcze ich dokładne zliczanie. Po drugiej burzy były to głównie zalania budynków i innych obiektów. Zgłoszenia były też do zalanych posesji i do nieprzejezdnych dróg. Z poważniejszych zdarzeń warto wymienić np. zerwany dach z budynku w miejscowości Żeliszew w gminie Kotuń, zalaną piwnicę w Szkole Muzycznej w Siedlcach, zalane piwnice w blokach mieszkalnych przy ul. Wyszyńskiego czy zalaną Stację Pogotowia Ratunkowego RM Meditrans w Siedlcach. Interweniowaliśmy przy każdym zdarzeniu, gdzie była taka potrzeba. Na ten moment sytuacja jest już właściwie całkowicie opanowana – informuje mł. bryg. Paweł Kulicki, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach.

Oprócz prac związanych z odwodnieniem zalanych piwnic, ulic i budynków, trzeba było także usuwać powalone drzewa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dziś rano strażacy i druhowie OSP z regionu zajęli się pracami przywracającymi gotowość do podjęcia kolejnych działań ratowniczo-gaśniczych – sprawdzają sprzęt i sporządzają dokumentację z wczorajszych zdarzeń. Do najbardziej nietypowego z nich doszło na terenie powiatu siedleckiego.

Trampolina na słupie, powalone drzewa, zalane obiekty i ulice. Pracowita noc siedleckich strażaków

i

Autor: OSP Radzików Wielki fot. OSP Radzików Wielki

– W jednej z miejscowości na terenie powiatu wiatr porwał trampolinę dziecięcą, która wylądowała na słupie energetycznym, na wysokości kilku metrów. I co ciekawe, z relacji mieszkańców wynika, że nie była to trampolina należąca do okolicznych sąsiadów, więc należy przypuszczać, że ona przeleciała jakiś większy odcinek. To pokazuje, że jest to niebezpieczne i trzeba bardzo uważać. Dlatego właśnie zawsze apelujemy, by przed burzą sprawdzić czy na naszym podwórku, balkonie czy parapecie nie ma nic, co mogłoby zostać przez wiatr porwane i stworzyć zagrożenie dla innych – dodaje mł. bryg. Paweł Kulicki.

Jeżeli w czasie burzy straciliście rejestrację swojego auta, zajrzyjcie na facebookowy fanpage Policja Siedlce. Mundurowi zamieścili tam zdjęcia kilkunastu tablic, znalezionych po ulewach w różnych rejonach miasta Siedlce. Czekają na odbiór na komendzie, przy ul. Starowiejskiej 66.

QUIZ. POWIAT SIEDLECKI. W KTÓREJ GMINIE ZNAJDUJE SIĘ TA MIEJSCOWOŚĆ?

Pytanie 1 z 14
W której gminie znajduje się miejscowość Żebrak?
Źródło: Trampolina na słupie, powalone drzewa, zalane obiekty i ulice. Podsumowanie działań strażaków po burzach w Siedlcach i powiecie siedleckim