Trwa Wielkanocna Zbiórka Banku Żywności w Siedlcach! Pomożesz potrzebującym?

i

Autor: fot. Bank Żywności w Siedlcach

Zbiórka żywności

Trwa Wielkanocna Zbiórka Banku Żywności w Siedlcach! Pomożesz potrzebującym?

2023-03-24 11:45

Konserwy, olej, mąka, makaron, bakalie, słodycze – to niektóre produkty, jakimi można wesprzeć wielkanocną zbiórkę Banku Żywności w Siedlcach. Dziś i jutro (24 i 25 marca) w większości dużych sieci supermarketów w mieście i regionie, przy kasach czekają wolontariusze i specjalnie oznakowane kosze. Można tam wrzucać produkty z długim terminem przydatności do spożycia. Udział w akcji możliwy jest również za pośrednictwem strony internetowej https://zbiorkazywnosci.pl/.

Zachęcamy Państwa do udziału w naszej wielkanocnej zbiórce, która właśnie odbywa się w dniu dzisiejszym i w dniu jutrzejszym (24 i 25 marca) w sklepach stacjonarnych. Jest tych sklepów łącznie ok. 90 na terenie miasta Siedlce, gminy Siedlce i powiatu siedleckiego, a także w okolicznych powiatach – węgrowskim, sokołowskim, garwolińskim, łosickim, mińskim i ostrowskim. Sklepy są oznaczone plakatami w charakterystycznym dla Banków Żywności kolorze pomarańczowym. Rozstawione są tam kosze, przy których dyżur pełnią wolontariusze – uczniowie naszych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, harcerze, a także dorośli pracujący jako wolontariusze w poszczególnych organizacjach członkowskich Banku Żywności. Są ubrani w koszulki w kolorze pomarańczowym z naszym logo. Rozdają też ulotki informujące o tym, jakie produkty można przekazywać w ramach zbiórki – mówi Iwona Czarnocka, prezes Banku Żywności w Siedlcach.

Akcję można wesprzeć także finansowo, przekazując dowolny datek online, na stronie www.zbiorkazywnosci.pl. Strona jest ogólnopolska, ale przekazując darowiznę, można wybrać lokalny Bank Żywności w Siedlcach. Zebrane pieniądze zostaną następnie przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych produktów dla osób w trudnej sytuacji. Pracownicy Banku Żywności zakupią produkty spożywcze, które wraz z tymi zebranymi w sklepach zostaną przekazane ubogim w paczkach świątecznych.

Warto dodać, że Banki Żywności regularnie organizują coroczne zbiórki świąteczne, poza codzienną aktywną działalnością, polegającą na ratowaniu żywności i przekazywaniu jej osobom potrzebującym. Akcje takie jak Wielkanocna Zbiórka Żywności przeprowadzane są po to, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym Polakom. Do specjalnych koszy, rozstawionych w sklepach w całej Polsce, można przekazywać produkty o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak np. mąka, makaron, ryż, olej, kasza, konserwy, bakalie, przetwory, słodycze. Pełna lista sklepów biorących udział w edycji Wielkanocnej akcji znajduje się na stronie: https://zbiorkazywnosci.pl/zbiorka-w-sklepach.

Trwa Wielkanocna Zbiórka Banku Żywności w Siedlcach! Pomożesz potrzebującym?

i

Autor: fot. Bank Żywności w Siedlcach
Sonda
Czy zdarza ci się wyrzucać żywność?
Źródło: Trwa Wielkanocna Zbiórka Banku Żywności w Siedlcach! Pomożesz potrzebującym?