W siedleckich szpitalach brakuje miejsc dla najciężej chorych pacjentów covidowych

i

Autor: fot. pixabay.com

W siedleckich szpitalach brakuje respiratorów dla najciężej chorych pacjentów covidowych

2021-11-19 12:38

W czwartej fali pandemii wiele osób ciężko przechodzi COVID-19. Oprócz hospitalizacji, często wymagają tlenoterapii lub nawet podłączenia do respiratora. Niestety, każdy z siedleckich szpitali dysponuje ograniczoną liczbą tych urządzeń oraz niewielką liczbą łóżek intensywnego nadzoru. Ostatnio brakuje miejsc dla pacjentów, którzy są w stanie ciężkim.

W Szpitalu Tymczasowym w Siedlcach dostępnych jest 12 łóżek respiratorowych i od kilku tygodni są one zajęte właściwie non stop: – Niestety, łóżka intensywnego nadzoru, zwane respiratorowymi, wszystkie są obecnie zajęte. Ci najciężsi pacjenci w tej fali pandemii są tą grupą pacjentów, która jest najtrudniejsza, a jest ich bardzo dużo – informuje Mariusz Mioduski, zastępca dyrektora ds. medycznych w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach.

Także w siedleckim Szpitalu Miejskim nie ma wolnych miejsc OIOM-owych. W placówce dostępnych jest sześć łóżek respiratorowych. Warto dodać, że umożliwiają one nie tylko podłączenie pacjenta do respiratora, ale także do wysokoprzepływowego tlenu. Oprócz tego, na różnych oddziałach lecznicy znajduje się 10 respiratorów (po pięć na internie i kardiologii). Wszystkie są obecnie zajęte. Gdy tylko zwalnia się jedno z takich miejsc, natychmiast zostaje przekazane innemu pacjentowi w ciężkim stanie.

Sonda
Jak przechodziłeś(aś) lub przechodzisz COVID-19?
Źródło: W siedleckich szpitalach brakuje respiratorów dla najciężej chorych pacjentów covidowych