Wędkarze zapraszają do wspólnego sprzątania brzegów rzeki Liwiec

i

Autor: fot. Monika Półbratek Rzeka Liwiec, zdjęcie archiwalne

Akcja ekologiczna

Wędkarze zapraszają do wspólnego sprzątania brzegów rzeki Liwiec

2023-03-30 15:38

Jak co roku, członkowie Koła nr 48 Polskiego Związku Wędkarskiego w Siedlcach organizują społeczną akcję ekologiczną. Zapraszają wszystkich do włączania się we wiosenne porządkowanie brzegów rzeki Liwiec. Inicjatywa odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia. Będzie trwała od godz. 8.00 w okolicy mostu drogowego w Purzecu.

Zapraszam serdecznie na kolejne, coroczne, sprzątanie brzegów rzeki Liwiec. Organizatorzy zapewniają worki i rękawiczki. Każda para rąk będzie mile widziana. Wszyscy korzystamy z dobrodziejstw natury, z piękna naszej rzeki. Niestety, wielu z nas zostawia tam niechciane rzeczy. Jako wędkarze staramy się je przynajmniej raz w roku usuwać, a każdego, kto ma wolną chwilę i chęć, zachęcamy żeby poświęcił w weekend parę minut naszej rzece – mówi Bartosz Mikulski, prezes Koła nr 48 PZW w Siedlcach.

Wędkarze sprzątają okolice Liwca już od 2011 roku. Początkowo była to mała inicjatywa kilku osób, która z czasem rozszerzyła się. Teraz corocznie brzegi rzeki sprząta kilkadziesiąt osób, nie tylko wędkarzy, ich rodzin i znajomych, ale często także przypadkowych osób, które włączają się w akcję. Najwięcej zbierają tam odpadów szklanych, plastikowych i metalowych, co jest pokłosiem wypoczynku różnych ludzi nad rzeką.

Akcja sprzątania odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia. Rozpocznie się o godz. 8.00 przy moście drogowym w Purzecu pod Siedlcami. Do wzięcia udziału w wydarzeniu nie są wymagane żadne zapisy. Wystarczy przyjść i… włączyć się we wiosenne porządki okolic rzeki.

Sonda
Czy robisz coś dla ekologii?
Źródło: Wędkarze zapraszają do wspólnego sprzątania brzegów rzeki Liwiec