Mimo deszczowej pogody, siedlecka MotoWigilia przyciągnęła wielu gości, nie tylko tych zmotoryzowanych

i

Autor: Monika Półbratek Tegoroczna MotoWigilia odbyła się w na parkingu naprzeciwko Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach

Wspólnie kolędowali i pomagali potrzebującym – MotoWigilia w Siedlcach [FOTO, AUDIO]

2021-12-19 12:19

Mieszkańcy Siedlec i regionu wspólnie uczcili nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Podczas tradycyjnej już MotoWigilii kolędowali, wspierali akcje charytatywne i próbowali świątecznych potraw, które przygotowały m. in. lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Imprezę odwiedził też Święty Mikołaj, który przywiózł ze sobą prezenty dla dzieci. Zobaczcie naszą fotorelację z wydarzenia!

Siedlecką MotoWigilię współorganizują od kilku lat różne lokalne grupy i stowarzyszenia, skupiające miłośników motoryzacji: Free Motor Bikers Siedlce, MTZ KORBA, NATURA-lnie 4x4, ATV Quady Siedlce, Towarzystwo Silnikowe, Moto Siedlce i MX Czerniejew. W przygotowanie atrakcji dla uczestników tradycyjnie włączyli się w tym roku także druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych i panie z Kół Gospodyń Wiejskich z okolic Siedlec.

POSŁUCHAJ relacji z MotoWigilii 2021 w Siedlcach:

Ciepłe posiłki przygotowały zarówno Koła Gospodyń Wiejskich, za co serdecznie dziękujemy, jak również sami przygotowaliśmy ciepły posiłek z kuchni wojskowej. Cała impreza jest możliwa dzięki wsparciu lokalnych firm, które rozumieją potrzebę wspierania oddolnych inicjatyw, więc własnymi środkami pieniężnymi i rzeczowymi wspomagają to przedsięwzięcie (...) Okres Bożego Narodzenia jest czasem dawania, a nie brania. Dlatego my staramy się dawać to, co najlepsze mieszkańcom Siedlec i okolic – mówi Piotr Prokurat ze stowarzyszenia NATURA-lnie 4x4, współorganizator wydarzenia.

Jego uczestnicy mogli posłuchać występów różnych lokalnych artystów, spotkać się ze Świętym Mikołajem i spróbować tradycyjnych potraw regionalnych, ale także wesprzeć zbiórki charytatywne, m.in. biorąc udział w kiermaszu na rzecz małej Gabrysi z Warszawy, chorej na SMA. Zorganizowały go dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iganiach. Warto podkreślić, że impreza od lat przygotowywana jest przede wszystkim z myślą o wsparciu osób bezdomnych i ubogich, które dzięki niej mogą otrzymać ciepły posiłek.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika.

Pełną relację dźwiękową z imprezy można usłyszeć w załączonym powyżej (pod galerią zdjęć) materiale audio. Jeżeli się nie wyświetla bądź nie działa, należy odświeżyć stronę lub spróbować odtworzyć dźwięk na komputerze, a nie na telefonie.

Sonda
Czy Wigilia powinna być dniem wolnym od pracy?
Źródło: Wspólnie kolędowali i pomagali potrzebującym – MotoWigilia w Siedlcach [FOTO, AUDIO]