Wieczór wróżb w Cafe Fryderyk już 30 listopada. Jego atrakcje to wymian ubrań, pokaz parzenia herbaty i spotkanie z wróżką

i

Autor: fot. Cafe Fryderyk

Wymiana odzieży i pokaz parzenia herbaty – nietypowe andrzejki w Cafe Fryderyk

2021-11-29 12:47

Nie zabraknie tradycyjnych wróżb, ale i bardziej nietypowych atrakcji. Pracownicy zatrudniającej niepełnosprawnych kelnerów Cafe Fryderyk w Siedlcach zachęcają do wzięcia udziału w spotkaniu andrzejkowym (30 listopada). Zostało ono zaplanowane głównie dla kobiet, które przy tej okazji mogą wziąć udział m.in w wymianie odzieży oraz warsztatach parzenia herbaty.

30 listopada o godz. 16.00 zaczynamy dosyć nietypowe andrzejki. Nietypowe, bo nie będzie to impreza typu potańcówka, ale... wymiana odzieży. Zapraszamy wszystkie panie, ponieważ skupiamy się głównie na odzieży kobiecej. Proszę wziąć ze sobą koleżankę, przyjaciółkę, mamę, siostrę, ciocię, przynieść ze sobą ok. 10 sztuk odzieży wyprasowanej, czystej i niepoplamionej. Chodzi o rzeczy, które sami chcielibyśmy jeszcze założyć, ale już nam nie pasują. Być może taka odzież przyda się komuś innemu. Wymienimy ją na inny egzemplarz, na coś, co będzie nam bardziej pasowało – zaprasza Anna Jancy-Drygiel, manager kawiarni.

Wielka wymiana odzieży to akcja typu zero waste. Zamiast wyrzucać niepotrzebne ciuchy, od godz. 16.00 można je w kawiarni wymienić na inne, uszczęśliwiając zarówno siebie, jak i osobę, której te ubrania jeszcze posłużą. Jest to zatem inicjatywa ekologiczna i praktyczna, która... może też sprzyjać zawiązaniu nowych znajomości.

To jednak nie jedyna z atrakcji, którą zaplanowali pracownicy Cafe Fryderyk z okazji andrzejek. Ponadto będzie można także bezpłatnie porozmawiać z wróżką oraz obejrzeć fachowy pokaz parzenia herbaty. Warsztaty rozpoczną się o godz. 17.30.

Profesjonalna kiperka herbaty Marlena Drygas opowie historię herbaty i powie, jak parzyć różne jej rodzaje, by miały smak. Opowie też o tym, jak powstają różne smaki tego napoju, jakich składników używa i dlaczego tak je łączy, a także o wadze rytuałów i dobrych nawyków w życiu. Powie też, czym jest i do czego służy magiczna karteczka. I tutaj stawiamy duży znak zapytania – by się tego dowiedzieć, musicie przyjść do nas! – mówi Anna Jancy-Drygiel.

Symbolicznym biletem wstępu na wszystkie wydarzenia będzie dokonanie dowolnego zakupu kawy lub ciastka w Cafe Fryderyk.

Sonda
Wróżysz sobie na Andrzejki?
Wieczór wróżb w Cafe Fryderyk już 30 listopada

i

Autor: fot. Cafe Fryderyk
Źródło: Wymiana odzieży i pokaz parzenia herbaty – nietypowe andrzejki w Cafe Fryderyk