#badajjajka Łap za jaja - namawia siedlecki radny Robert Chojecki i promuje kampanię społeczną

i

Autor: fot. Kamil Sulej Łap za jaja - namawia radny Robert Chojecki

Z jajem mówią o jajach. I apelują do panów o badania profilaktyczne

2021-12-08 9:31

„Zrób to dla jaj, przebadaj się” – to apel twórców ogólnopolskiej kampanii społecznej #BadajJajka”, którą realizuje fundacja Kochasz Dopilnuj. W akcję profilaktyczną, która ma zapobiegać nowotworom jąder i prostaty, włączają się także siedlczanie. W promowanie inicjatywy, zwłaszcza w lokalnych klubach sportowych, zaangażował się radny Robert Chojecki.

– U kilkunastu tysięcy mężczyzn rocznie diagnozowany jest rak jąder i gruczołu krokowego. Dlatego te regularne badania są tak ważne. A należy przy tym wspomnieć, że te męskie schorzenia onkologiczne są najczęściej wyleczalne całkowicie. Wczesne wykrycie tych chorób to szansa na całkowite wyleczenie i życie (...) Przede wszystkim chciałbym zaapelować do siedlczan. Te męskie nowotwory są bardzo często skrywane za barierą wstydu i milczenia. Pamiętajmy, badajmy się regularnie i nie wstydźmy się, ponieważ śmierć nie zna wstydu... A wczesne wykrycie to szansa na długie życie i cieszenie się z pełni sił. Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia Państwu życzę! – mówi radny Robert Chojecki.

Pracownicy Fundacji Kochasz Dopilnuj, którzy realizują akcję #BadajJajka w całej Polsce, cieszą się z rozwijającej się współpracy z siedlczanami. Swoją inicjatywę promują od dawna m.in. poprzez znanych sportowców i dziennikarzy. Wielu z nich chętnie się w nią włącza i pisze o niej w mediach społecznościowych. Zachęcają też wszystkich panów z Siedlec do wykonywania profilaktycznych badań.

– Jest nam bardzo miło, że również w Siedlcach została ta kampania zauważona, że pan radny do niej dołączył i promuje wspólnie z nami tę akcję, żeby panowie zaczęli się badać. Planujemy kontynuować współpracę, np. stworzyć wspólną wystawę lub inne projekty. Zachęcamy wszystkich chłopców i mężczyzn, w tym sportowców z Siedlec, żeby włączyli się w naszą kampanię. Zapraszamy też do robienia zdjęć i oznaczania ich hasztagiem #badajjajka, żebyśmy wspólnie dotarli do jak największej liczby osób. Bo zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów i naprawdę jest szansa, że uda się kilka osób namówić – apeluje Anna Szołucha, współautorka kampanii i pracownik Fundacji Kochasz Dopilnuj.

W Siedlcach w akcję włączyły się już męskie kluby sportowe MKS Pogoń Aventa Siedlce i Miejski Klub Rukby, a ostatnio poparcie dla niej wyraził także KPS Siedlce.

Sonda
A Ty...? Badasz jajka?
Źródło: Z jajem mówią o jajach. I apelują do panów o badania profilaktyczne