Zamknięcie odcinka ul. Armii Krajowej w Siedlcach spowoduje utrudnienia od 17 czerwca. Rusza remont skrzyżowania przy więzieniu

i

Autor: Monika Półbratek

Utrudnienia drogowe

Zamknięcie odcinka ul. Armii Krajowej w Siedlcach spowoduje utrudnienia od 17 czerwca. Rusza remont skrzyżowania przy więzieniu

2024-06-14 12:17

Od wczesnych godzin porannych w poniedziałek 17 czerwca ruszy wakacyjny remont w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Armii Krajowej i Wojskowej w Siedlcach (przy więzieniu). Będzie on prowadzony etapami. W pierwszej kolejności zamknięty zostanie odcinek ul. Armii Krajowej na skrzyżowaniu z ulicą Piłsudskiego do ronda św. Andrzeja Boboli.

Zamknięcie odcinka ul. Armii Krajowej w Siedlcach spowoduje utrudnienia od 17 czerwca. Rusza remont skrzyżowania przy więzieniu

i

Autor: Urząd Miasta Siedlce

Utrudnienia i objazdy

Główne skrzyżowanie ulic Józefa Piłsudskiego, Armii Krajowej i Wojskowej jest przejezdne w kierunku na Warszawę i na krótkim odcinku w stronę Sokołowa (bo pamiętajmy, że zamknięte jest także skrzyżowanie ulic Wojskowej i Cmentarnej, gdzie trwa obecnie budowa ronda). Od godz. 6.00 w poniedziałek 17 czerwca zamknięty dla ruchu został jedynie fragment ul. Armii Krajowej na skrzyżowaniu z ulicą Piłsudskiego do ronda św. Andrzeja Boboli, znajdującego się u zbiegu ulic Armii Krajowej i Sienkiewicza. Te utrudnienia potrwają około miesiąca i stanowią pierwszy i drugi etap prac zaplanowanych w rejonie skrzyżowania przy więzieniu – informuje Aneta Krajewska, naczelnik gabinetu prezydenta Siedlec.

Objazd dla niektórych autobusów MPK

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach, w związku z zamknięciem ul. Armii Krajowej od ul. Sienkiewicza do ul. Piłsudskiego, wyznaczono objazd dla wszystkich linii MPK ulicami Armii Krajowej, Sienkiewicza, Wojska Polskiego do ul. Piłsudskiego.

Objazd obowiązuje w dwóch kierunkach. Całkowicie wyłączony z rozkładu jazdy zostanie przystanek Armii Krajowej Piłsudskiego.

Na ulicy Wojska Polskiego zostaną ustawione przystanki tymczasowe po dwóch stronach. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

Co dalej z remontem skrzyżowania przy więzieniu?

Po wykonaniu robót zaplanowanych w pierwszych dwóch etapach remontu, rozpocznie się trzeci etap prac, który spowoduje znacznie poważniejsze utrudnienia drogowe. Wtedy zamknięte zostanie całe skrzyżowanie. Ostatni etap prac ma trwać do końca sierpnia. O utrudnieniach, które spowoduje, a także wyznaczonych wtedy objazdach, będziemy informować na bieżąco.

Siedleccy urzędnicy proszą kierowców o cierpliwość i apelują do nich o ostrożność, stosowanie się do oznakowania i wyznaczonych objazdów.

Sprawdź jak dobrze znasz Siedlce! Spróbuj przyporządkować obiekty do ich lokalizacji. To tylko 10 pytań!

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Obraz El Greco "Ekstaza św. Franciszka"
Źródło: Odcinek ul. Armii Krajowej w Siedlcach zamknięty na czas remontu. Zmienił się też rozkład jazdy autobusów MPK w tym rejonie