Zapisz się na bezpłatne warsztaty i pomóż stworzyć widowisko dla mieszkańców Siedlec!

2021-08-13 18:05 Monika Półbratek
Siedziba Galerii Kultura przy ul. 2 Maja 44 w Siedlcach
Autor: Monika Półbratek Siedziba Galerii Kultura przy ul. 2 Maja 44 w Siedlcach

„Miasto dźwięków i barw” – to tytuł bezpłatnych zajęć artystycznych w Galerii Kultura, na które siedleckie stowarzyszenie tutajteraz zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 9 do 14 lat. Uczestnicy wspólnie stworzą performance dla mieszkańców Siedlec! Przygotują ich do tego dwudniowe warsztaty sztuki współczesnej, które będą łączyły różnego rodzaju aktywności.

Zajęcia będą się odbywać w siedzibie Galerii Kultura oraz w przestrzeni miasta, na świeżym powietrzu. Poprowadzi je Kamil Niedziałek, który pod pseudonimem Milito działa jako muzyk, performer i artysta wizualny. Kamil Niedziałek jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku kulturoznawstwo. Uczestnicy prowadzonych przez niego warsztatów będą przede wszystkim zajmować się tworzeniem w dziedzinie sztuk plastycznych – rysowaniem, malowaniem, ale też działaniem z plasteliną i kreowaniem kształtów. Dodatkowo odbędą się również zajęcia z tańca i śpiewu. Ostatecznie uczestnicy stworzą performance, który będzie jednym, wielkim dziełem sztuki – informuje Agnieszka Janiszewska, prezes stowarzyszenia tutajteraz.

Jak podkreślają organizatorzy, podczas dwóch dni warsztatów uczestnicy nauczą się nowego podejścia do sztuki. Dzięki serii mini-wykładów i zadań rozwiną w sobie kreatywność, śmiałość i poczucie obecności tu i teraz. Show, który przygotują, zaprezentują na ulicach miasta. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, osoby chętne do udziału w warsztatach proszone są o wcześniejsze zapisy. Można ich dokonać pod nr tel.: 608 657 713 lub mailowo: [email protected].

Zajęcia odbędą się w Galerii Kultura już w najbliższy poniedziałek i wtorek, 16 i 17 sierpnia, w godz. 15.00-19.00. Są bezpłatne, ponieważ zostały dofinansowane ze środków Fundacji Lotto im. H. Konopackiej.

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:
Źródło: Zapisz się na bezpłatne warsztaty i pomóż stworzyć widowisko dla mieszkańców Siedlec!
Nasi Partnerzy polecają