Czesław Michniewicz

i

Autor: FOTO: PRZEMYSLAW OFIARA

Jakie mamy szanse na wyjście z grupy? Czy Polacy awansują do fazy pucharowej?

2022-11-30 12:34

Potrzebne zwycięstwo albo remis! A rywal jest z najwyższej półki i też walczy o awans do fazy pucharowej! Odliczamy godziny do naszego meczu o wszystko na Mundialu. Naszym przeciwnikiem - Argentyna. Jakie mamy szanse na zwycięstwo?

Polska - Argentyna. Decydujący mecz przed nami

Argentyna mistrzostwa zaczęła falstartem - czyli porażką z Arabią Saudyjską 1:2, ale potem pewnie ograła Meksyk 2:0. To jedna z najbardziej technicznych drużyn, rywal doświadczony i teraz dodatkowo zdeterminowany. Mecz z Arabią wytrącił argentyńskich piłkarzy z równowagi, ale zwycięstwo z Meksykiem pozwoliło ją odzyskać. Teraz jest dodatkowa mobilizacja - by grać w fazie pucharowej. I właśnie determinacja i dynamika w grze rywali - według ekspertów - będzie dla nas wielkim wyzwaniem​.

Jeżeli Polacy zwyciężą, to awansują do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie C. Remis wciąż zapewnia awans Biało-Czerwonych, jednak nie wiadomo z którego miejsca. Z kolei w przypadku porażki o wszystkim zadecyduje wynik starcia Arabia Saudyjska - Meksyk.

Strefa Kibica - 28.11

Z kim Polska może zagrać w 1/8 finału MŚ 2022?

Jeżeli spełni się najbardziej optymistyczny scenariusz i Polska wygra grupę C to w 1/8 finały spotkamy się z drugą drużyną grupy D. To jednak będzie możliwe tylko wtedy, jeśli nie przegramy z Argentyną. Zwycięstwo daje nam finalnie 7 punktów i pierwsze miejsce w grupie, remis będzie oznaczał 5 punktów i temat naszej pozycji rozwiąże się dopiero po spotkaniu Meksyk - Arabia Saudyjska. Jeśli Meksyk wygra lub zremisuje, to wciąż pozostaniemy na 1. pozycji, a porażka z Arabią sprawi, że wyprzedzą nas o jeden punkt i to oni wyjdą z grupy na pierwszym miejscu.

Tabela grupy C:

  • Polska 4 punkty (bilans bramkowy 2:0)
  • Argentyna 3 punkty (bilans bramkowy 3:2)
  • Arabia Saudyjska 3 punkty (bilans bramkowy 2:3)
  • Meksyk 1 punkt (bilans bramkowy 0:2)

Terminarz 1/8 finału:

  • 03.12: [mecz49] 1A - 2B (godz. 16, Ad-Dauha, Khalifa International Stadium), [mecz 50] 1C - 2D (godz. 20, Ar-Rajjan, Ahmed bin Ali Stadium)
  • 04.12: [mecz 52] 1D - 2C (godz. 16, Ad-Dauha, Al-Thumama Stadium), [mecz 51] 1B - 2A (godz. 20, Al-Khor, Al-Bayt Stadium)
  • 05.12: [mecz 53] 1E - 2F (godz. 16, Al-Wakrah, Al-Janoub Stadium), [mecz 54] 1G - 2H (godz. 20, Ad-Dauha, Stadium 974)
  • 06.12: [mecz 55] 1F - 2E (godz. 16, Ar-Rajjan, Education City Stadium), [mecz 56] 1H - 2G (godz. 20, Lusail, Lusail Iconic Stadium)

CZYTAJ TAKŻE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022: najważniejsze daty, mecze, terminarz, kiedy finał?

Listen to "Strefa Kibica" on Spreaker.

Polska - Argentyna. Kiedy i gdzie transmisja?

Spotkanie Polski z Argentyną poprowadzi Holender Danny Makkelie. Jak pisał na Twitterze team menedżer naszej reprezentacji Jakub Kwiatkowski, to duże zaskoczenie i zmiana zasady, w ramach której meczów drużyn z dwóch różnych konfederacji nie powinni sędziować arbitrzy reprezentujący te same konfederacje. Nie warto się jednak doszukiwać spisków, Makkelie to jeden z najbardziej szanowanych arbitrów w Europie.

Polska zmierzy się z Argentyną w swoim ostatnim meczu grupowym w środę 30 listopada 2022 roku. Spotkanie ma rozpocząć się o godzinie 20:00.

CZYTAJ TAKŻE: Grzechy Kataru. "Śmierć tysięcy robotników niewiele tu znaczy"

Sonda
Jaki wynik typujesz?