Ken Block nie żyje. Cały świat żegna słynnego sportowca. Kim był i czym zasłynął?

i

Autor: Twitter @Daily Drivers Inc.

Ken Block nie żyje. Cały świat żegna słynnego sportowca. Kim był i czym zasłynął?

2023-01-03 11:11

Rajdowy świat w żałobie. Nie żyje znany amerykański kierowca rajdowy Ken Block. Z oficjalnych doniesień wynika, że zginął w poniedziałek w wypadku na skuterze śnieżnym. 55-latek miał zostać przygnieciony pojazdem w czasie zjazdu po stromym zboczu.

Ken Block zostawił żonę oraz trójkę dzieci

Ken Block w rajdach samochodowych startował od 2005 r. Pierwsze zawody, w których wziął udział to rozgrywane w USA Rally America. Już dwa lata później zaczął startować w rajdach WRC, by w 2010 roku jako pierwszy Amerykanin wystartować na prestiżowych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Block znany był ze skłonności do szukania ekstremalnych wyzwań. W 2006 roku podjął się skoku swoim Subaru, za kierownicą którego przeleciał 52 metry w czasie specjalnego programy Discover Channel.

Pierwsza Zmiana Komentuje w VOX FM #7

Ken Block wypadek na skuterze śnieżnym

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek 2 stycznia w rejonie Mill Hollow w stanie Utah. Ken Block jeździł tam na skuterach śnieżnych wraz z grupą przyjaciół. W chwili gdy doszło do tragedii był jednak sam.55-letni kierowca rajdowy podczas zjazdu ze stromego zbocza przewrócił się wraz ze skuterem i został przygnieciony przez własny pojazd. Mimo natychmiastowego wezwania służb ratunkowych nie udało się go uratować. Zmarł na miejscu w wyniku poniesionych obrażeń.