KSW 86 - KARTA WALK i TRANSMISJA. Kto walczy i gdzie oglądać KSW 16.09.2023?

i

Autor: VIAPLAY POLAND KSW 86 - KARTA WALK i TRANSMISJA. Kto walczy i gdzie oglądać KSW 16.09.2023?

SPORT

KSW 86 - KARTA WALK i TRANSMISJA. Kto walczy i gdzie oglądać KSW 16.09.2023?

2023-09-15 10:53

Wielkimi krokami zbliża się gala KSW 86, podczas której obecny mistrz wagi koguciej Jakub Wikłacz przystąpi do pierwszej, długo wyczekiwanej obrony tytułu. Zmierzy się ze swoim odwiecznym rywalem Sebastianem Przybyszem, który jak sam przyznaje, znów nabiera wiatru w żagle. Udowodnił to zwyciężając swoje dwa ostatnie starcia z rzędu.

Spis treści

 1. KSW 86 - kto walczy?
 2. KSW 86 - TRANSMISJA
 3. KSW 86 - KARTA WALK

KSW 86 - transmisja, karta walk i szczegóły związane z poszczególnymi starciami podrzucamy w tym miejscu. Pierwsze starcie między Jakubem Wikłaczem i Sebastianem Przybyszem odbyło się ponad 6 lat temu podczas gali ACB w Gdańsku. Od tego czasu zawodnicy nabrali doświadczenia i dołączyli do federacji KSW. Nadchodzący pojedynek będzie ich trzecim spotkaniem w oktagonie i okazją do rewanżu. Zawodnik z Gdańska zamierza wykorzystać tę szansę, a nawet skłonić rywala do poddania się. "Nastawiam się na to, że może mnie boleć, ale zrobię wszystko tak, żeby to Kubę bolało jeszcze bardziej, żeby przez ten ból musiał wycofać się z dalszego pojedynku. Mam w sobie wewnętrznego psychopatę, którego uwolnię podczas czwartej walki i sprawię Kubie największy ból, jakiego zaznał do tej pory w swoim życiu.", mówi Przybysz.

Mateusz Gamrot przed walką z Fizievem: Całe życie walczę z presją | Andrzej Kostyra

KSW 86 - kto walczy?

Od czasu odebrania mistrzowskiego pasa wagi koguciej przez Jakuba Wikłacza, Sebastian Przybysz stoczył dwie wygrane walki. Mierzył się wówczas ze słynącym z poddań, jednym z najbardziej doświadczonych czeskich zawodników, Filipem Mackiem, którego pokonał przez techniczny nokaut pod koniec ostatniej rundy. Ponadto pokonał przez poddanie mistrza wagi koguciej niemieckiej organizacji We Love MMA – Islama Djabrailova. Z kolei Jakub Wikłacz miał zmierzyć się w czerwcu z brazylijskim zawodnikiem Werllesonem Martinsem, jednak w wyniku przekroczenia zakontraktowanego limitu wagi przez Brazylijczyka, walka nie odbyła się. Nadchodzący bój będzie drugim starciem z Sebastianem Przybyszem z rzędu po odebraniu mu w grudniu tytułu mistrzowskiego. Zawodnik miał więc sporo czasu na treningi i będzie chciał udowodnić, że to on jest prawowitym właścicielem mistrzowskiego pasa. Nie mniej zmotywowany wydaje się Przybysz.

Po przegranej z Jakubem nabrałem znowu wiatru w żagle. Zmotywował mnie do tego, żeby jeszcze ciężej pracować. Poczułem, że mam jeszcze ochotę na dużo większe rzeczy. (…) Wiem, że wygram. Pokonując Jakuba zdobywam bardzo dobry skalp i będę miał jeszcze fajniejsze możliwości – kwituje Przybysz.

Z kolei drugą walkę wieczoru stoczy dwóch doświadczonych zawodników wagi średniej. Michał Michalski zawalczy przed swoją publicznością z niepokonanym dotąd Czechem Dominikiem Humburgerem. Jego świetna passa trwa w najlepsze, jednak bardziej doświadczony Polak nie zamierza zawieść kibiców na własnym terenie, tym bardziej, że hala, w której odbędzie się starcie, ma dla niego duże znaczenie.

Wrocław moje miasto. Cieszę się, że mogę tu zawalczyć. Prawdziwi kibice przychodzą dla mnie, aby mnie wesprzeć. Robię wszystko, by walkę wygrać, a oni są ze mną. Cieszę się, że to będzie Orbita. Tam jeszcze nigdy nie przegrałem. Walczyłem tam pięć razy i pięć razy wygrałem. Jestem turbo zajarany! - twierdzi Michalski.

Michalski wygrał dziesięć z piętnastu stoczonych walk. Siedem z nich skończył przed czasem, a sześć już w pierwszej rundzie. Dominik Humburger nie kryje, że interesują go jedynie trudne starcia. Dlatego Polak jest dla niego idealnym przeciwnikiem, dzięki któremu będzie mógł zaprezentować w okrągłej klatce efekty swoich ciężkich treningów.

Wiem, kto stanie naprzeciwko mnie. Jest doświadczonym, solidnym zawodnikiem, który stoczył wiele starć. Będzie walczył przed swoją publicznością. Ja jednak trenowałem ciężko i wiem, że mogę z nim wygrać. Każdy urodził się kimś, ja urodziłem się wojownikiem. (…) Jest to dla mnie wymarzony pojedynek, bo chcę toczyć w KSW trudne walki. Polacy są twardzi i łatwo się nie poddają. Trzeba ich skończyć albo nawet „zabić”, żeby wygrać. - twierdzi Humburger.

Do najważniejszych walk tej gali z pewnością będzie należało starcie między numerem 3 i 4 rankingu KSW w kategorii piórkowej. Mowa oczywiście o Lom-Ali Eskievie i Dawidzie Śmiełowskim. Polski zawodnik stoczył dotychczas dziesięć walk, wychodząc z każdej z nich zwycięsko. Po ostatnim boju z Patrykiem Kaczmarczykiem otrzymał swój pierwszy bonus za nokaut wieczoru w karierze.

Nie gorzej wypada jednak Lom-Ali, który dotychczas stoczył dwadzieścia osiem zawodowych pojedynków, zwyciężając aż dwadzieścia z nich, z czego dwanaście skończył przed czasem, dziewięciokrotnie nokautując przeciwników i trzykrotnie wygrywając przez poddanie. Niemiecki zawodnik zastępował ostatnio kontuzjowanego Śmiełkowskiego w walce wieczoru, podczas gali KSW 80. Starcie z Robertem Ruchałą o tymczasowy pas wagi piórkowej zakończyło się dla niego przegraną przez techniczny nokaut w piątej rundzie. Pojedynek był jednak na tyle zacięty, że został nagrodzony specjalnym bonusem.

KSW 86 - TRANSMISJA

16 września widzowie Viaplay oraz fani sportów walki zgromadzeni we wrocławskiej Hali Orbita, zobaczą także lokalnego bohatera Michała Michalskiego, który zmierzy się z dotychczas niepokonanym czeskim zawodnikiem Dominikiem Humburgerem. Podczas gali KSW 86 odbędzie się również mocny pojedynek wagi piórkowej, pomiędzy Lom-Ali Eskievem, a niepokonanym dotąd Dawidem Śmiełowskim. Wszystkie walki będą dostępne wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

KSW 86 - KARTA WALK

Walka o pas wagi koguciej KSW | KSW Bantamweight Championship Bout

 • 61,2 kg/135 lb: Jakub Wikłacz #C (14-3-1, 9 Sub) vs Sebastian Przybysz #1 (12-3, 5 KO, 4 Sub)

Karta główna | Main card

 • 83,9 kg/185 lb: Michał Michalski (10-5, 6 KO, 1 Sub) vs Dominik Humburger (7-0, 6 KO)
 • 65,8 kg/145 lb: Lom-Ali Eskiev #3 (20-7 1NC, 9 KO, 3 Sub) vs Dawid Śmiełowski #4 (10-0, 8 KO, 2 Sub)
 • 77,1 kg/170 lb: Artur Szczepaniak #2 (9-2, 5 KO, 2 Sub) vs Henry Fadipe #8 (14-10-1, 9 KO, 3 Sub)
 • 77,1 kg/170 lb: Kacper Koziorzębski (9-5, 4 KO) vs Wiktor Zalewski (5-0, 4 KO)
 • 93 kg/205 lb: Damian Piwowarczyk #7 (6-2, 2 KO, 3 Sub) vs. Łukasz Sudolski #8 (10-2, 6 KO, 1 Sub)
 • 120,2 kg/265 lb: Filip Stawowy #5 (10-3, 8 KO, 1 Sub) vs Viktor Pešta (18-8, 8 KO, 6 Sub)
 • 61,2 kg/135 lb: Mariusz Joniak (11-4, 1 KO, 8 Sub) vs Miljan Zdravković (6-0, 3 KO)
 • 77,1 kg/170 lb: Oskar Szczepaniak (4-1, 1 KO) vs Adrian Gralak (5-1 1NC, 2 KO, 1 Sub)
Źródło: KSW 86 - KARTA WALK i TRANSMISJA. Kto walczy i gdzie oglądać KSW 16.09.2023?