Reprezentacja Polski

i

Autor: AKPA Czy Polacy wyjdą z grupy na Mundialu w Katarze?

Mecz Polska-Meksyk: o której grają Polacy? Jakie mamy szanse na wygraną? "Remis będzie sukcesem"

2022-11-22 10:26

Przed nami pierwsze mundialowe emocje z udziałem Polaków. Biało-Czerwoni staną dziś na katarskiej murawie, a przeciwnikiem będzie Meksyk. Czy mamy szansę na zwycięstwo? Zdaniem ekspertów już remis może być uznawany za sukces.

Polska-Meksyk - typy

Ostatni raz zrobiliśmy to 36 lat temu. Dziś Biało-Czerwoni postarają się odczarować historię i zrobić pierwszy krok by wyjść z grupy na Mundialu. Pierwszym grupowym rywalem Polaków jest Meksyk, z którym zagrają we wtorek (22 listopada) o 17:00. Historycznie te dwie reprezentacje spotkały się osiem razy, z czego tylko raz w rozgrywkach pucharowych (1971 r.) i wtedy skończyło się to zwycięstwem Naszych 3:1. W sumie wygrywaliśmy z Meksykiem 3 razy, 3 razy również przegraliśmy, a dwa spotkania zakończyły się remisem. Ostatni raz Biało-Czerwoni z Meksykiem mierzyli się w 2017 roku i spotkanie zakończyło się naszą porażką 0:1.

CZYTAJ TAKŻE: Strefa Kibica VOX FM: rusza specjalne mundialowe studio na żywo

Listen to "Strefa Kibica" on Spreaker.

Mecz z Meksykiem zapowiada się na trudną przeprawę i to pomimo trenera rywali, który widzi w biało-czerwonych wymagającego rywala. Wiele wskazuje na to, że będziemy się męczyć w tym meczu podobnie jak z Chile, licząc na kontrataki i stałe fragmenty gry. Te mogą jednak nie wystarczyć na dobrze zorganizowaną drużynę z Ameryki, która regularnie awansuje z grupy na kolejnych mundialach. Remis z tak silną ekipą będziemy mogli uznać za sukces, a wygraną - za niemałe zaskoczenie.

­­- ocenia Patryk Lachowski z redakcji sportowej VOX FM. Jak poradzimy sobie na Mundialu w Katarze? Przekonamy się już dziś (wtorek) o 17:00. Transmisja meczu na antenie TVP1.

Strefa kibica LIVE w VOX FM - 21.11.2022

QUIZ: Jaki z Ciebie kibic?

Pytanie 1 z 7
Nasi strzelają gola: