46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych już w przyszłym tygodniu w Gdyni!

2021-09-13 20:00 Paweł Lemke
Złote i Srebne Lwy, nagrody FPFF w Gdyni.
Autor: gdynia.pl

16 filmów rywalizować będzie o Złote i Srebrne Lwy w Konkursie Głównym 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wśród konkursowych projekcji filmy na najwyższym, światowym poziomie - zapewnia Tomasz Kolankiewicz, dyrektor artystyczny FPFF.

- Pandemia na pewno nie przełożyła się na jakość tych filmów. Mamy bardzo dobre filmy w konkursie, mamy filmy prezentowane w konkursach głównych na najważniejszych światowych festiwalach w Wenecji, w Sundance. Także wydaje mi się, że poziom artystyczny jest w tym roku bardzo wysoki - mówi Kolankiewicz.

Tegoroczna edycja przyjmie formułę hybyrdową. Główna część konkursu odbędzie się stacjonarnie, ale dużo elementów festiwalu będzie do zobaczenia w sieci - mówi Leszek Kopeć, dyrektor FPFF.

- Online zobaczymy część programu, pokażemy to co możemy. Czyli konkurs filmów krótkometrażowych, konkurs mikrobudżetowy i mnóstwo spotkań, paneli, dyskusji, debat. W tym wypowiedzi i dyskusje na temat filmów z konkursu głównego. Wzbogaciliśmy festiwal o ten dużo większy niż w poprzednich latach komponent w świecie wirtualnym, online - dodaje Kopeć.

A festiwal w Gdyni rozpocznie się w poniedziałek 20 września i potrwa do soboty.

Źródło: 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych już w przyszłym tygodniu w Gdyni!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany