Akcje poszukiwawcze na wodzie: Jednostki szukały dziecka i zaginionego mężczyzny

i

Autor: MOSG

Akcje poszukiwawcze na wodzie: Jednostki szukały dziecka i zaginionego mężczyzny

2021-07-07 9:36

Załogi jednostek pływających z Pomorskiego i Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w poniedziałek (6 lipca)brały udział w kilku akcjach poszukiwawczych zaginionych osób. Nie wszystkie akcja zakończyły się powodzeniem.

Sezon rozpoczął się na dobre, a co za tym idzie – turyści tłumnie ruszyli na plażę. Jak wielokrotnie apelowały służby ratownicze, powinniśmy być ostrożni nad wodą, pilnować najmłodszych i stosować się do kilku ważnych zasad. Niestety, na początku tego tygodnia jednostki wodne musiały interweniować w nadmorskich miejscowościach i brały udział w akcjach poszukiwawczych.

W południe funkcjonariusze z SG-216 „Strażnik 6” z Kołobrzegu zostali zadysponowani do poszukiwań dziecka, które zaginęło na plaży w Unieściu. 

"Na pomoc wyruszyła też jednostka SAR. Po kilkudziesięciu minutach akcję odwołano, ponieważ kilkuletnia dziewczynka wróciła do opiekunów"

Tego samego dnia na Zatoce Gdańskiej załoga SG-213 „Strażnik 3” z Kaszubskiego Dywizjonu SG poszukiwała wieczorem mężczyzny zaginionego w rejonie Brzeźna. 

"W działaniach uczestniczyła Policja, SAR oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W nocy akcję przerwano, poszukiwania nie przyniosły rezultatu"

Zaginęło dwóch nastolatków. Trwają poszukiwania!
Źródło: Akcje poszukiwawcze na wodzie: Jednostki szukały dziecka i zaginionego mężczyzny