Arkowcy gotowi na rundę wiosenną. W sobotę zagrają z Zagłębiem w Sosnowcu

2023-02-08 15:30 Paweł Lemke Róża Perszon
Arka GDYNIA 2022/23
Autor: Arka.Gdynia.pl

Piłkarze Arki zwarci i gotowi do rundy wiosennej. Gdynianie wznowią swoje rozgrywki ligowe w sobotę podczas wyjazdowego meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Nowy, brazylijski trener żółto-niebieskich - Hermes - jest pełen optymizmu co do najbliższego jak i kolejnych spotkań.

- Do nowego sezonu podchodzę z dużą nadzieją. Wierzę, że będziemy dobrze się prezentować, ale też przede wszystkim będziemy punktować. Już od grudnia, przez cały okres przygotowawczy wykonaliśmy dużo pracy, więc uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani. Mamy swój cel, wiemy jak chcemy grać. Widać, że po zimowej przerwie jesteśmy świeży, przygotowani i mamy w drużynie dobrą atmosferę

- mówi trener Hermes.

Zdanie szkoleniowca podziela również Janusz Gol, pomocnik Arki. - Na obozie wykonaliśmy dobrą pracę. Mieliśmy mnóstwo treningów, tak więc wierzę, że ta runda będzie jeszcze lepsza. U każdego trenera ten okres jest troszeczkę inny. Na pewno treningi trochę się różniły, niż w przypadku poprzedniego trenera, ale wysiłkowo było bardzo podobnie. Mam nadzieję, że ten efekt naszej pracy będzie widoczny w lidze. Gdzieś ten dreszczyk emocji jest, to się pojawia, ale myślę, że jest też normalne i potrzebne. Musimy tylko tą energię przełożyć na boisku - dodaje Janusz Gol.

Mecz Arki z Zagłębiem w sobotę (11 lutego) o 20:00 na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Kolejne spotkanie dokładnie tydzień później w Gdyni. Żółto-niebiescy podejmą wtedy Wisłę Kraków.

Mateusz Murański nie żyje.
Źródło: Arkowcy gotowi na rundę wiosenną. W sobotę zagrają z Zagłębiem w Sosnowcu
Nasi Partnerzy polecają