szkolenie

i

Autor: pexels.com

Gdański Urząd Pracy rozpoczyna zapisy na szereg darmowych szkoleń zawodowych

2023-02-21 23:00

Księgowy, barber, grafik komputerowy czy opiekun w klubie dziecięcym. Między innymi tych właśnie zawodów już wkrótce będzie można się w Trójmieście nauczyć. Gdański Urząd Pracy rozpoczął zapisy na aż 24 darmowe szkolenia.

- W większości są to szkolenia kończące się uprawnieniami zawodowymi. Mamy tutaj do wyboru fryzjera, kucharza, stolarza, glazurnika, nawet z cięższych mamy zbrojarza czy brukarza. Dodatkowo wśród tych szkoleń znajdziemy kursy kończące się uprawnieniami międzynarodowymi, np. spawania, ale też ciekawym kursem jest IRATA, czyli szkolenie z dostępu linowego do pracy na wysokościach - mówi Magdalena Dering z Gdańskiego Urzędu Pracy.

Szkolenia w zależności od kursu będą trwały od dwóch tygodni do nawet kilku miesięcy. Aby wziąć udział, są jednak pewne warunki. - Przede wszystkim projekt kierowany jest do osób powyżej 30. roku życia, zarejestrowanych w naszym urzędzie pracy. Dodatkowo, jeżeli chodzi o mężczyzn, to musimy wziąć pod uwagę jeszcze jeden warunek. I może to być np. orzeczenie o niepełnosprawności, może być posiadanie wykształcenia maksymalnie średniego, ukończony 50. rok życia lub ewentualnie status osoby długotrwale bezrobotnej - dodaje Magdalena Dering. Pierwsze szkolenia rozpoczną się w kwietniu. Łącznie przewidziano wstępnie około dwustu miejsc. A każdy uczestnik oprócz fachu otrzyma też stypendium.

Źródło: Gdański Urząd Pracy rozpoczyna zapisy na szereg darmowych szkoleń zawodowych