parking

i

Autor: Pixabay parking

Gdynia chce wybudować parkingi przesiadkowe. Gruszecka-Spychała: „Na razie wybraliśmy dwie lokalizacje”

2021-11-23 14:49

Nieopodal przystanku SKM Gdynia-Redłowo i na ul. Kieleckiej. To właśnie w tych dwóch lokalizacjach Gdynia planuje wybudować parkingi kubaturowe. Kilku kondygnacyjne obiekty mogłyby pomieścić łącznie prawie 800 aut.

– Wariant rozbudowy parkingu przy ulicy Lotników zakłada budowę 6-kondygnacyjnego parkingu otwartego na części działki obecnego parkingu. I tu możemy mówić o 462 miejscach. W przypadku ulicy Kieleckiej byłoby to nieco ponad 300 miejsc – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. – Docelowo chcielibyśmy by w naszym mieście pojawiło się więcej takich parkingów – dodaje wiceprezydent.

Budowa parkingów przesiadkowych ma zachęcić gdynian do tego, by do centrum dojeżdżać m.in. komunikacją miejską.

– Jest to pewien rodzaj komfortu dla mieszkańca. To znaczy, że ma on parking, na którym wie, że znajdzie miejsce i wie, że z tego parkingu, w sposób łatwy, wygodny i pewny, bez sprawdzania rozkładu jazdy będzie mógł się dostać w miejsce do którego zmierza – podkreśla Gruszecka-Spychała.

Władze miasta chcą by parkingi powstały w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. – Formuła PP zakłada, że parkingi raczej nie będą darmowe. W końcu przedsiębiorąca musi z czegoś czerpać zyski – tłumaczy wiceprezydent.

Piętrowe parkingi miałyby powstać do końca 2024 roku. 

Źródło: Gdynia chce wybudować parkingi przesiadkowe. Gruszecka-Spychała: „Na razie wybraliśmy dwie lokalizacje”