sylwester

i

Autor: pixabay.com

Golden Life, Margaret i DJ Adamus wystąpią na sylwestrze w Gdańsku! Zamiast huku fajerwerków usłyszymy… carillony

2021-11-25 12:00

Na Oruni - Golden Life, na Chełmie - Margaret, a w Brzeźnie - didżejski set na plaży. To plany na miejski sylwester w Gdańsku. Plenerowe imprezy 31 grudnia odbędą się w trzech lokalizacjach, wszystko po to, by ograniczyć gromadzenie się tłumów w jednym miejscu.

Podczas sylwestrowej imprezy w Parku Oruńskim wystąpi zespół Golden Life, który świętuje jubileusz 30-lecia na scenie. W Jarze Wilanowskim na Chełmie zaśpiewa Margaret, z kolei w Brzeźnie ponad 2-godzinny set zagra DJ Adamus – jego koncert będzie można oglądać po dwóch stronach mola.

Imprezy sylwestrowe w Gdańsku odbędą się w reżimie sanitarnym. Wszystko po to, by ich uczestnicy czuli się bezpiecznie. -Chodzi przede wszystkim o to, żeby nie gromadzić tłumów w jednym miejscu. Dwa lata temu na imprezie sylwestrowej w Brzeźnie pojawiło się prawie 10 tysięcy osób. Teraz w każdej z lokalizacji będą wyznaczone strefy z limitem do tysiąca uczestników. Nie będzie też pokazu fajerwerków czy laserów. Zamiast tego mieszkańcy posłuchają specjalnie skomponowanego utworu zagranego przez carillony -mówi Paulina Chełmińska z Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Koncerty w trzech lokalizacjach rozpoczną się o 22:00. Na miejskie sylwestry i z powrotem będzie można pojechać bezpłatnym autobusem.

Źródło: Golden Life, Margaret i DJ Adamus wystąpią na sylwestrze w Gdańsku! Zamiast huku fajerwerków usłyszymy… carillony