Silny wiatr

i

Autor: Pixabay

Huragan przejdzie po Polsce nocą. Najnowsze doniesienia IMGW

2023-02-17 20:27

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał nowe informacje dotyczące huraganu, który ma przejść przez Polskę w ciągu najbliższej nocy. Już teraz wiemy, że na Wybrzeżu wiatr może osiągnąć prędkość nawet 125 km/h. Ogłoszono tam alert trzeciego stopnia.

Huragan w Polsce - alert trzeciego stopnia na Wybrzeżu

W związku z pojawieniem się silnego wiatru, w całej Polsce ustanowiono alerty pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. To w nocy ma wiać najmocniej:

- W nocy z piątku na sobotę będzie pochmurno z opadami w wielu miejscach kraju. W całej Polsce będzie wiał silny wiatr w porywach od 80 km/h na południu do 125 km/h na Wybrzeżu - powiedział dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron

Najniebezpieczniej będzie na Wybrzeżu, gdzie osiem powiatów objęto trzecim stopniem alertu przeciw silnemu wiatrowi. Uważać powinni również mieszkańcy Warmii, Mazur i Suwalszczyzny, gdzie prędkość wiatru może sięgnąć nawet 100 km/h. Specjaliści oczekują ustąpienia wichur pod koniec soboty.

Pogoda w nocy z piątku na sobotę

Wraz z huraganem, mogą pojawić się dodatkowe utrudnienia atmosferyczne. W całym kraju wystąpi duże zachmurzenie, a na wschodzie oczekiwane są obfite opady deszczu, które mogą wynieść nawet 15 mm. Możliwe są również burze, a nad Bałtykiem sztormy. Temperatura minimalna wyniesie 1 stopień Celsjusza na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, a najcieplej będzie na południowym zachodzie, do 5 stopni Celsjusza.

Źródło: Huragan przejdzie po Polsce nocą. Najnowsze doniesienia IMGW