Kamienna Góra z kolejnym apartamentowcem? Gdynia sprzedaje parking u zbiegu ulic Mickiewicza i Siemiradzkiego

2021-04-08 9:17 Dominika Bakura
parking
Autor: Pixaby

Kamienna Góra z kolejnym apartamentowcem? Gdynia wystawiła na sprzedaż działkę, na której od wielu lat funkcjonuje bezpłatny parking. Według zapisów przetargu, u zbiegu ulic Mickiewicza i Siemiradzkiego, może powstać zabudowa mieszkaniowa.

– Nieruchomość, to obecny bezpłatny parking samochodowy na Kamiennej Górze. Plan przewiduje zmianę jego przeznaczenia na zabudowę mieszkaniową w budynkach do 4 mieszkań. Maksymalna wysokość budynków to 12 metrów – mówi Agata Grzegorczyk, rzecznik gdyńskiego magistratu.

Co istotne - nieruchomość leży w obszarze wpisanym do rejestru zabytków. – Niesie to za sobą pewne ograniczenia określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Planowaną inwestycje trzeba będzie skonsultować z konserwatorem zabytków – dodaje Grzegorczyk.

Tymczasem mieszkańcy Kamiennej Góry do likwidacji parkingu podchodzą sceptycznie.

– To świetna lokalizacja na mały skwer, miejsce dla nas, gdynian. Cały czas betonujemy nasze miasta. Nie ma to najmniejszego sensu – mówi mieszkaniec Gdyni. – Era darmowych parkingów już dawno się skończyła. Lepiej faktycznie ten teren sprzedać i za te pieniądze zrobić coś dla mieszkańców. Czy powinien tu pojawić się kolejny budynek? Co do tego mam mieszane odczucia – dodaje inny gdynianin.

Z odnowionego nieopodal parku na Kamiennej Górze korzysta wielu mieszkańców Gdyni. W planach jest jeszcze budowa fontanny, a także przestrzeni dla dzieci. 

Źródło: Kamienna Góra z kolejnym apartamentowcem? Gdynia sprzedaje parking u zbiegu ulic Mickiewicza i Siemiradzkiego
Nasi Partnerzy polecają