Fotoradar na zakręcie mistrzów w Rudzie Śląskiej

i

Autor: UM Ruda Śląska

Na pomorskich drogach pojawią się zupełnie nowe fotoradary. Są lepsze od dotychczasowych

2023-02-23 23:30

Same rozpoznają rodzaj pojazdu i mogą wykonywać kilka pomiarów jednocześnie! Mowa o nowych fotoradarach, które zamówił Główny Inspektorat Transportu Drogowego. W najbliższym czasie 19 z nich pojawi się na pomorskich drogach zastępując niektóre, wysłużone, kilkunastoletnie urządzenia.

- Nowe urządzenia to gwarancja ciągłości wykonywania pomiarów, wyższa jakość zarejestrowanych dowodów, czyli zdjęć popełnionych przez kierujących wykroczeń. Urządzenia mogą pracować w trudnych warunkach pogodowych, automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu, czyli m. in. odróżnią samochód osobowy od ciężarowego.

- mówi Wojciech Król z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Jak dodaje, nowe urządzenia mają również możliwość wykonywania pomiarów na kilku pasach ruchu jednocześnie

To nie koniec nowości w tej kwestii. Pomorscy kierowcy będą musieli zdjąć również nogę z gazu na autostradzie A1 i drodze numer 211 do Kartuz.

- W ramach rozbudowy automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym planowany jest również montaż dwóch urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości pojazdów w miejscowości Borowo oraz Swarożyn. Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z montażem tych urządzeń - dodaje Wojciech Król.

A w całej Polsce pojawi się blisko 250 nowych fotoradarów i blisko 40 odcinkowych pomiarów prędkości.

Czy sralnik wrócił na Pragę-Północ? Sprawdzamy!
Źródło: Nowe fotoradary na pomorskich drogach. Kierowcy muszą się mieć na baczności!