Najciemniej pod latarnią? 42-letni złodziej wrócił do sklepu, który okradł

i

Autor: KMP Gdańsk

Najciemniej pod latarnią? 42-letni złodziej wrócił do sklepu, który okradł

2021-07-13 14:24

Sopoccy policjanci zatrzymali na terenie sklepu 42-letniego złodzieja. Funkcjonariusze ustalili też, że zatrzymany recydywista jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości i ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności za wcześniejszą kradzież.

W poniedziałek (13 lipca) przed godz. 13.00 policjanci z Sopotu dostali zgłoszenie, że do jednego ze sklepów wszedł mężczyzna, który kilka dni wcześniej dokonał tam kradzieży.

„Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy między regałami zauważyli poszukiwanego sprawcę i go zatrzymali. Okazało się, że to 42-letni recydywista, karany wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu”

- komentują policjanci.

Co padło łupem złodzieja kilka dni wcześniej? Okazało się, że mężczyzna ukradł leżący przy kasie portfel z dokumentami i uciekł.

"W trakcie interwencji funkcjonariusze sprawdzili też mężczyznę w policyjnych bazach i dodatkowo ustalili, że od 9 lipca 42-letni recydywista jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości"

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do sopockiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Jeszcze tego samego dnia policjanci na podstawie zebranych dowodów przedstawili mu zarzut kradzieży portfela z dokumentami i za ten czyn odpowie on w warunkach recydywy.

Donald Tusk z rodziną w knajpie w Chorwacji. Co zamawia?
Źródło: Najciemniej pod latarnią? 42-letni złodziej wrócił do sklepu, który okradł