Strefa płatnego parkowania w Sopocie będzie droższa i większa. A to nie koniec zmian

2023-02-01 22:00 Paweł Lemke Róża Perszon
Parkometr
Autor: Getty Images/franz12

Więcej zapłacimy za parkowanie w Sopocie! Miasto planuje podnieść opłaty z 4,50 zł do 5,20 zł za godzinę postoju. - Zmiany związane są z podwyższeniem płacy minimalnej w Polsce - wyjaśnia Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

- Maksymalna stawka strefy płatnego parkowania jest jakby jednoznacznie powiązana z płacą minimalną. Wzrasta płaca minimalna, więc również zwiększamy opłatę. Opłata za pierwszą godzinę wzrasta do 5,20 zł. Druga godzina opłata wzrasta z 5,40 zł na 6,20 zł i trzeci godzina z 6,40 zł na 7,20 zł. Wprowadzimy też opłatę minimalną w wysokości jednej złotówki - tłumaczy wiceprezydent. Zmiany wejdą w życie po akceptacji rady miasta i wojewody - najszybciej w drugiej połowie marca.

- tłumaczy wiceprezydent. Zmiany wejdą w życie po akceptacji rady miasta i wojewody - najszybciej w drugiej połowie marca.

Jednocześnie zwiększony zostanie obszar strefy płatnego parkowania. - W Sopocie strefy wprowadzamy zawsze na wniosek mieszkańców. Mieszkańcy, którzy mieszkają w trzech różnych kwartałach wystąpi do nas, aby rozszerzyć strefę na ulice Okrzei, Karlikowską, Władysława IV, Dębową, Lipową oraz Skłodowskie-Curie w Dolnym Sopocie. Wprowadzamy strefy również w Górnym Sopocie, w sąsiedztwie urzędu skarbowego, przy ulicy 1 Maja, Grottgera i 23 Marca - dodaje Marcin Skwierawski. A w sezonie letnim Sopot planuje uruchomić również mobilne e-kontrole.

Wiszące lalki i misie na drzewie. Upiorny skwerek na dużym osiedlu
Źródło: Więcej zapłacimy za parkowanie w Sopocie! Miasto planuje podnieść opłaty
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany