wośp

i

Autor: gdansk.pl

W Trójmieście ruszyła rejestracja wolontariuszy do 30. finału WOŚP! W niektórych sztabach już nie ma miejsc

2021-11-15 16:57

To była rekordowo szybka rekrutacja. Lista wolontariuszy 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku zapełniła się w niespełna 3 dni. Do sztabu WOŚP przy Regionalnym Centrum Wolontariatu zgłosiło się 550 osób, chcących pomóc w organizacji imprezy i zbierać pieniądze do puszek. Chętni wolontariusze wciąż mogą rejestrować się w największym gdyńskim sztabie.

W niespełna trzy dni od rozpoczęcia rejestracji, do sztabu WOŚP przy Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku zgłosiło się 550 osób, chcących pomóc w organizacji wydarzenia. Dodatkowe sto osób znajduje się na listach rezerwowych. -Wolontariusze będą działać w różnych obszarach. Począwszy od zbierania pieniędzy do puszek i liczenia ich, poprzez pomoc w aukcjach aż po organizację samego finału od strony technicznej – mówi Tomasz Zgliński z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Mieszkańcy Trójmiasta wciąż mają szansę, by zostać wolontariuszami w Gdyni. -Dla ochotników przewidziano 765 miejsc, ale trzeba się pospieszyć, bo połowa z nich jest już zajęta. Wolontariuszem może zostać każdy, niezależnie od wieku. Nasza najmłodsza wolontariuszka, która podczas finału WOŚP będzie zbierać pieniądze wraz z rodzicami, ma zaledwie rok – mówi szef sztabu „Gdynia dla Orkiestry”, Igor Nizio. Formularz rejestracyjny do gdyńskiego sztabu znajduje się TUTAJ.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rusza 30 stycznia. Środki zebrane podczas wydarzenia pozwolą na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Źródło: W Trójmieście ruszyła rejestracja wolontariuszy do 30. finału WOŚP! W niektórych sztabach już nie ma miejsc