samolot

i

Autor: pixabay

Więcej połączeń czarterowych z Gdańska! Jeden z przewoźników otworzy tu swoją bazę

2023-02-22 23:00

Egipt, Tunezja, Wyspy Kanaryjskie czy Baleary! Do tych i kilku innych turystycznych destynacji już wkrótce będzie można polecieć bezpośrednio z Gdańska. Jedna z popularniejszych linii czarterowych otwiera w Rębiechowie swoją bazę. Pierwsze loty jeszcze wiosną.

Największe polskie prywatne linie lotnicze - Enter Air - uruchomią w Gdańsku swoją kolejną bazę operacyjną. Klienci biur podróży zyskają dzięki temu bogatszą ofertę lotów czarterowych. Pierwszy samolot typu Boeing 737 zostanie zbazowany na gdańskim lotnisku z początkiem kwietnia. Później, w miarę rosnącego popytu, ma się ich pojawiać coraz więcej. Tym samym ruch czarterowy w Rębiechowie może wzrosnąć do nawet kilkunastu procent. Polski przewoźnik będzie oferował loty między innymi do Tunezji, Egiptu, Bułgarii, Turcji, Grecji, a także na hiszpańskie wyspy, takie jak Majorka czy Fuertaventura.

Enter Air to polska, czarterowa linia lotnicza utworzona w 2009 roku. Dotychczas posiadała cztery stałe bazy operacyjne w Polsce: w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Dodatkowo ma dwie stałe, zagraniczne bazy w Paryżu i Zurychu, a także sezonowe bazy operacyjne m.in. w Manchesterze, Pradze, Londynie i Tel-Awiwie. Linia Enter Air na co dzień współpracuje z największymi biurami podróży w Polsce, ale realizuje również połączenia na trasach spoza Polski dla zagranicznych biur podróży, co stanowi ponad jedną trzecią jej przychodów. Grupa lata łącznie do ponad 30 krajów i wykonuje przewozy do ponad 250 portów lotniczych.

Źródło: Więcej połączeń czarterowych z Gdańska! Jeden z przewoźników otworzy tu swoją bazę