Burza

i

Autor: Lucas Sabena flickr.com Burza

BURZE Z GRADEM W WARSZAWIE 23.06 - IMGW wydało ostrzeżenie dla stolicy!

2021-06-23 10:02

W ostatnich dniach nawałnice przetaczają się przez cały kraj! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed skutkami żywiołu. Alert został wydany również dla Warszawy. W tym artykule sprawdzicie, czego spodziewać się 23 czerwca.

Burze z gradem w Warszawie - należy się ich spodziewać już 23 czerwca. Nawałnice przetaczają się przez cały kraj. Gwałtowne burze i ulewne deszcze paraliżują wiele miejscowości w Polsce. Niektóre miasta są dosłownie zalane! Dotyczy to między innymi Poznania, który po burzach z 22 czerwca wyglądał, jak dotknięty powodzią. Czy Warszawę czeka podobny los? Jest się czego bać! Pierwsze letnie burze są bowiem bardzo groźne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla całego kraju. W Warszawie obowiązuje ostrzeżenie I stopnia przed burzą i gradem. Do kiedy obowiązuje? Czego spodziewać się w Warszawie w środę, 23 czerwca? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części artykułu

ROSJANKI NIE ZNAJĄ LEWANDOWSKIEGO! Sonda przed meczem Polska-Szwecja

Warszawa - burze z gradem. IMGW ostrzega

IMGW wydało dla Warszawy ostrzeżenie I stopnia przed burzami z gradem. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia to aż 80%. Ostrzeżenie obowiązuje od 12:00, 23.06 do 00:00, 24.06. W komunikacie Instytutu czytamy:

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Poza tym w Warszawie wciąż obowiązuje ostrzeżenie II stopnia przed upałami. Na 23.06 IMGW prognozuje temperaturę maksymalną w dzień od 28°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 21°C.

Jak przygotować się na burze z gradem?

Burze z gradem są bardzo niebezpieczne. Absolutnie nie można podczas nich pozostawać na zewnątrz. Pamiętajmy, że kule gradowe mogą uszkodzić pojazdy zaparkowane pod gołym niebem. W miarę możliwości korzystajmy z parkingów krytych. Unikajmy jednak stawiania aut pod drzewami. Gwałtowny wiatr może bowiem łamać gałęzie.

Zabezpieczyć należy również rzeczy na balkonach. Kwiaty i nieprzymocowane przedmioty najlepiej wnieść do środka.

Źródło: imgw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: BURZE Z GRADEM W WARSZAWIE 23.06 - IMGW wydało ostrzeżenie dla stolicy!