Mini wysypisko: Rekordowe zainteresowanie ekologicznym projektem dla najmłodszych

i

Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy "Mini wysypisko": Rekordowe zainteresowanie ekologicznym projektem dla najmłodszych

Ekologiczna edukacja dla najmłodszych. MPO rusza z kolejną edycją warsztatów "Mini wysypisko" dla szkół i przedszkoli

2023-02-08 9:04

Edukują by dzieci uczyły swoich rodziców. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania organizuję kolejną serię warsztatów dla szkół i przedszkoli zatytułowaną "Mini wysypisko". Wszystko po to by w formie zabawy uświadamiać najmłodszych jak ważna jest poprawna segregacja śmieci. Szczegóły w poniższym artykule.

Podczas zajęć sala zamienia się w mini wysypisko. Używając rekwizytów, dzieci mają za zadanie w odpowiedni sposób posegregować śmieci. W trakcie prowadzona jest także żywa dyskusja.

- Poznajemy tajniki prawidłowej segregacji odpadów, rozmawiamy o tym jak zagospodarować odpady mieszane, również o odpadach bio i zielonych. Informujemy też o PSZOK-ach, czyli miejscach, gdzie oddajemy odpady niebezpieczne - mówi Kuba Turowicz z MPO.

Rzecznik miejskiej spółki podkreśla także, wiedza na temat segregowania odpadów wciąż jest niewielka. Mamy z tym sporo problemów, szczególnie w kilku przypadkach.

- Kartony po mleku, które często wrzucamy do odpadów zmieszanych, a powinny trafiać do tworzyw sztucznych. Znicze nie powinny trafiać do szkła, a do odpadów zmieszanych, tak samo jak ziemia i mięso.

Lublin. Budowa dworca metropolitarnego

QUIZ. "Zjedz mięso, zostaw......" Dokończ powiedzonka

Pytanie 1 z 13
Nie siadaj na rogu stołu, bo zostaniesz ...

Szkoły zainteresowane warsztatami mogą zgłaszać się do biura prasowego MPO. Dla nieco starszych warszawski urząd miasta przygotował platformę "Segreguj na pięć", która wyjaśnia wszelkie wątpliwości dotyczące poprawnej segregacji śmieci. Dowiecie się tam, do którego dokładnie pojemnika należy je wrzucić.

Źródło: Ekologiczna edukacja dla najmłodszych. MPO rusza z kolejną edycją warsztatów