Warszawa

i

Autor: pixabay.com Warszawa

Białoruś solidarna z Ukrainą - kiedy i którędy przejdzie WSPÓLNY MARSZ w Warszawie?

2022-03-17 14:35

Białorusini w Warszawie organizują marsz poparcia dla walczącej Ukrainy broniącej się przed napaścią ze strony Rosji. Z naszego artykułu dowiecie się, kiedy i o której rozpocznie się demonstracja, oraz jaką trasą przejdzie.

Trwa wojna w Ukrainie. Od 24. lutego mieszkańcy i mieszkanki tego kraju bronią swojej wolności przed rosyjską agresją. Siły kremla czynnie wspiera reżim białoruskiego dyktatora Alaksandra Łukaszenki. Wielka społeczność sprzeciwiających się mu Białorusinów i Białorusinek mieszka w Warszawie. Każdego roku organizowali oni swój Dzień Wolności, wydarzenie społeczne będące wyrazem solidarności z opozycją w kraju i za granicą. W tym roku Dzień Wolności będzie inny. Wraz z Białorusinami ulicami Warszawy przejdą też Ukraińcy. Przedsięwzięcie wesprze zaś miasto stołeczne. Sprawdźcie, kiedy i gdzie odbędzie się marsz.

Dziś mamy do czynienia z Putinem uformowanym przez KGB

Białorusko-ukraiński marsz w Warszawie - kiedy i gdzie się odbędzie?

Białorusko-ukraiński marsz w Warszawie przeciwko wojnie w Ukrainie to inicjatywa Narodowego Zarządu Antykryzysowego, serwisu NEXTA, organizacji Białoruski Młodzieżowy Hub i Fundacji Tutaka. Wydarzenie zaplanowano na sobotę 26 marca. O godzinie 14:00 Demonstranci zbiorą się w pobliżu Białoruskiego Młodzieżowego Hubu (plac Konstytucji 6), skąd przemaszerują na Plac Zamkowy.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Białoruś solidarna z Ukrainą - kiedy i którędy przejdzie WSPÓLNY MARSZ w Warszawie?