Licealistki

i

Autor: pixabay.com Licealistki

Najlepsze licea w Polsce 2022 - warszawski ogólniak na 1 miejscu! Zobacz RANKING

2022-04-28 13:00

Poznaliśmy tegoroczny ranking najlepszych liceów w Polsce. Na pierwszym miejscu zalazło się warszawskie LO! W pierwszej dziesiątce są aż trzy stołeczne ogólniaki! Sprawdźcie, o które warszawskie szkoły chodzi.

Najlepsze licea w Polsce 2022 - ranking, w którym sklasyfikowano "ogólniaki" oferujące najwyższą jakość kształcenia, przygotował serwis waszaedukacja.pl. To jedno z kilku najważniejszych zestawień, które publikowane są w kraju każdego roku. Tworząc ranking, eksperci biorą pod uwagę wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, wyniki ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych oraz (co wyróżnia zestawienie z waszaedukacja.pl) wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD). W ten sposób wyłoniono placówki, które najlepiej przygotowują uczniów i uczennice do dalszej edukacji. W tym 2022 najlepsze liceum w Polsce to jedno z warszawskich LO! W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwa stołeczne licea. O których szkołach mowa? Dowiecie się tego z dalszej części artykułu.

Wojenne koty

TOP 10 liceów w Polsce - aż trzy szkoły z Warszawy!

W rankingu waszaedukacja.pl maksymalnie można było uzyskać sto punktów. Do tego poziomu, z wynikiem 84.405 punktów, najbardziej zbliżyło się XIV Liceum im. Stanisława Staszica Warszawa. To nie zaskakuje. Szkoła od lat plasuje się w czołówce krajowych ogólniaków. Tuż za słynnym Staszicem znalazło się inne warszawskie LO - XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego Warszawa (84.294 punktów). Na miejscu szóstym, jest zaś VIII Liceum im. Władysława IV Warszawa (81.511 punktów). Zobaczcie, jak wygląda pierwsza dziesiątka. Oto TOP 10 liceów w Polsce:

  1. XIV Liceum im. Stanisława Staszica Warszawa 84.405 pkt
  2. XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego Warszawa 84.294 pkt
  3. V Liceum im. Augusta Witkowskiego Kraków 82.639 pkt
  4. III Liceum im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 82.499 pkt
  5. XIII Liceum Szczecin 82.278 pkt
  6. VIII Liceum im. Władysława IV Warszawa 81.511 pkt
  7. Liceum Uniwersyteckie Toruń 81.371 pkt
  8. VIII Liceum im. Adama Mickiewicza Poznań 80.463 pkt
  9. XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej Wrocław 79.895 pkt
  10. III Liceum im. Adama Mickiewicza Katowice 79.412 pkt

Pełen ranking liceów znajdziecie tutaj.

Warszawskie technikum również wysoko

Równocześnie opublikowano ranking szkół technicznych. W tym wypadku Warszawa tez ma powody do dumy. Na drugim miejscu zestawienia znalazło się stołeczne Technikum Mechatroniczne nr 1. Wyprzedziło je tylko Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Ranking techników 2022 znajdziecie tutaj.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Najlepsze licea w Polsce 2022 - warszawski ogólniak na 1 miejscu! Zobacz RANKING