Tekstylia pilnie poszukiwane
Koce, kołdry, ręczniki – to rzeczy, które najbardziej przydadzą się teraz zwierzętom znajdującym się w placówce. Dlatego Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania wspólnie ze schroniskiem organizują akcję „Zima na Paluchu”.
- Pomysł wiąże się z naszą działalnością. Chodzi o gospodarkę obiegu zamkniętego. Każdy z pewnością znajdzie w domowej szafie czy szufladzie pościel, prześcieradło czy koce, których już nie używa i od jakiegoś czasu zastanawia się, czy by tego nie wyrzucić. Chcemy pokazać, że jeżeli czegoś nie używamy, to nie znaczy, że to jest śmieć i trzeba to wyrzucić. Możemy to jeszcze wykorzystać i to w szlachetny sposób, pomagając zwierzakom - mówi Jakub Turowicz z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.
Rzeczy dla zwierzaków ze schroniska można wrzucać do specjalnie oklejonych kontenerów, które ustawi MPO. Pojemniki zlokalizowane będą przy wjazdach do budynków spółki, w pięciu lokalizacjach:
- Obozowa 43,
- Tatarska 2/4,
- Sosnkowskiego 4,
- Zabraniecka 4
- oraz Kampinoska 1.
Dzięki temu, w akcji będą mogli uczestniczyć nie tylko pracownicy MPO, ale również mieszkańcy Warszawy.
- Akcję zorganizowaliśmy z myślą o wszystkich mieszkańcach. Pojemniki są zlokalizowane przy bramach wjazdowych, żeby nikt nie miał problemu z wejściem na teren. Pojemniki są łatwe do rozpoznania, są "obrandowane", mają plakaty akcji, duży napis "Schronisko na Paluchu". Ciężko jest pomylić ten pojemnik z jakimś innym - mówi Jakub Turowicz.
Nie tylko jesienią
Akcja prowadzona przez MPO potrwa do 30 listopada. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane dla Schroniska na Paluchu. Jednak zbiórka rzeczy dla placówki prowadzona jest przez cały rok. Dary można zostawiać przez 7 dni w tygodniu w zielonych kontenerach, umieszczonych przed wejściem do schroniska (ul. Paluch 2).
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!
Źródło: "Nawrzucaj" zwierzakom do kontenera, czyli wielka zbiórka dla podopiecznych Schroniska na Paluchu