Nowa szkoła na Żoliborzu - zobaczcie wnętrza placówki przy ul. Anny German

2022-01-27 13:39

33 sale lekcyjne, przestronne sale gimnastyczne, boisko, bieżnia, bogato wyposażona siłownia i nowoczesna kuchnia - z tego wszystkiego korzystać będą uczniowie i uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Anny German. Zobaczcie, jak wygląda nowa placówka oświatowa na Żoliborzu.

Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Anny German to jedna z największych szkół w Warszawie. Uroczyste otwarcie placówki miało miejsce w poniedziałek, 26. stycznia 2022 roku. Obecna na miejscu Dorota Łoboda, przewodnicząca Komisji Edukacji Rady m.st. Warszawy, powiedziała: Ta placówka będzie służyła dzieciom z Żoliborza Południowego, Żoliborza Artystycznego i odciąży pozostałe żoliborskie szkoły, które borykają się ze zmianowością. Do nowej szkoły na Żoliborzu uczęszczać będzie około 800 uczniów i uczennic. Całkowita powierzchnia nowopowstałego, 5-kondygnacyjnego obiektu to 14 617,54 m2. Co się tam mieści? O tym w dalszej części artykułu.

Kiedy udać się do psychodietetyka?

Nowoczesne wyposażenie dla uczniów i uczennic

W szkole są 33 sale lekcyjne z czego 11 posiadają zaplecze. Wybudowano też przestronne sale gimnastyczne oraz boisko z bieżnia. Placówka posiada też bogato wyposażoną siłownię.

Uczniowie i uczennice korzystać będą również z dwukondygnacyjnej biblioteki z czytelnią i obserwatorium astronomicznym. Posiłki będą zaś przygotowywane w nowoczesnej kuchni.

Szkoła posiada podziemny parking, a w ramach inwestycji zagospodarowano także teren. Przebudowano m.in. ul. A. German na odcinku przylegającym do terenu Szkoły. Powstała ścieżka rowerowa, chodnik i miejsca postojowe pod szkołą. Zamontowano także stojaki na rowery, kosze i ławki. Otoczenie szkoły zyskało również nową zieleń.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowa szkoła na Żoliborzu - zobaczcie wnętrza placówki przy ul. Anny German