Mural Krawczyka

i

Autor: Jakub Husarz

Nowy mural na Ursynowie. Bohaterem 30-letni Krzysztof Krawczyk

2023-04-13 0:11

Ma ponad 30 lat a przed nim jeszcze największe hity. Mowa o Krzysztofie Krawczyku - właśnie w takiej odsłonie został on zaprezentowany na Muralu, który odsłonięto dziś na Ursynowie. Dzieło zostało namalowane na bloku przy ulicy Barwnej 8 czyli nieopodal budynku, który artysta mieszkał w latach 70-tych. Szczegóły tego tematu znajdziecie poniżej.

Mural charakteryzuje się dominującym czerwonym i pomarańczowym kolorem. Widnieje również na nim napis: "Witamy na Ursynowie". Nawiązuje tym samym do singla artysty, który nosił tą samą nazwę.

Mural z Krzysztofem Krawczykiem na Ursynowie

- Bardzo podoba mi się ten mural. Pokazany jest Krzysztof taki, jaki był, gdy mieszkał na Ursynowie. Świetne odwzorowanie człowieka, który przechadzał się tutejszymi ulicami 50 lat temu. Jestem pod wrażeniem - mówi Ewa Krawczyk, żona zmarłego artysty.

Mural ma być symbolem, który przypomni o utworach Krawczyka i o tym, że mieszkał właśnie na Ursynowie. Liczę, że młodzi również będą o nim pamiętać - tłumaczy burmistrz dzielnicy Robert Kempa.

- Istotne w tej karierze Krzysztofa Krawczyka było łączenie ludzi, pokoleń. Mam nadzieję, że ten mural właśnie taki będzie, oby łączył wszystkich młodszych i starszych mieszkańców Ursynowa - mówi burmistrz. 

Budowa Dworca Warszawa Zachodnia
Materiał sponsorowany

To już kolejny mural z wizerunkiem Krzysztofa Krawczyka. Wcześniejsze powstały w Opolu i Poznaniu.

QUIZ. Zwierzę, przedmiot czy roślina? Szybki quiz tylko dla bystrzaków!

Pytanie 1 z 10
Buzdygan. Zwierzę, przedmiot czy roślina?
Źródło: Nowy mural na Ursynowie. Bohaterem 30-letni Krzysztof Krawczyk