Pilna zbiórka dla Fundacji Kapucyńskiej. Co jest potrzebne?

i

Autor: Facebook/Fundacja Kapucyńska Pilna zbiórka dla Fundacji Kapucyńskiej. Co jest potrzebne?

Pilna zbiórka dla Fundacji Kapucyńskiej. Co jest potrzebne?

2021-11-12 16:26

Dziennie gotują 600 litrów ciepłej zupy i wydają kilkadziesiąt paczek z ubraniami - tak wygląda codzienna praca Fundacji Kapucyńskiej w Warszawie, która wspiera osoby w kryzysie bezdomności. Żeby organizacja mogła dalej wspierać - konieczna jest nasza pomoc. Jak dołączyć do zbiórki?

Pilna zbiórka dla Fundacji Kapucyńskiej

Zbiórka jest pilna, bo na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Sytuację komplikuje też rozpędzająca się czwarta fala koronawirusa. - Teraz w związku z kolejną falą koronawiursa martwimy się, czy nie zostaną zamknięte noclegownie, czy te osoby będąmiały się gdzie podziać, czy nie spędzą zimy na zewnątrz - tłumaczy Milena Barysz z Fundacji Kapucyńskiej.

Potrzebujących przybywa, a magazyny z zapasową odzieżą są prawie puste. - Potrzebujemy pilnie ciepłych kurtek z kapturem i butów zimowych, które ochronią przed wilgocią, przed deszczem, przed śniegiem. O to jest najwięcej próśb wśród naszych podopiecznych - dodaje Barysz.

Oprócz ciepłych kurtek i butów potrzebne są także:

  • spodnie - dresowe, jeansowe, sztruksowe,
  • bluzy polarowe i rozpinane,
  • środki higieny osobistej: żele pod prysznic, maszynki do golenia, kremy nawilżające, pianki do golenia, mydła, podpaski,
  • śpiwory, namioty, koce, kołdry,
  • plecaki.

Gdzie przynieść rzeczy?

- Możecie organizować zbiórki, możecie przynosić rzeczy do Domu bł. Aniceta, można wysyłać kurierem - podkreśla fundacja.

Adres: Fundacja Kapucyńska, ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa,Rzeczy są przyjmowane:

  • Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, sobota: godz 8.00 - 15.00
  • Środa: 14.00 - 19.00
Źródło: Pilna zbiórka dla Fundacji Kapucyńskiej. Co jest potrzebne?