Pies

i

Autor: pixabay.com Pies

Schronisko na Paluchu: DZIEŃ OTWARTY - data ważna dla wszystkich wielbicieli zwierząt w Warszawie

2021-07-01 19:47

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie "Na Paluchu" od ponad dwudziestu lat ratuje i opiekuje się bezdomnymi zwierzakami. Jak wygląda praca tej placówki? Możecie się przekonać podczas dnia otwartego. Datę wydarzenia znajdziecie w naszym artykule.

Dzień Otwarty Schroniska Na Paluchu to okazja, by samemu zobaczyć, jak wygląda praca ludzi, którzy codziennie ratują i pomagają bezdomnym zwierzętom w Warszawie. Ta misja trwa już od 2000 roku, kiedy to Schronisko zostało powołane na mocy uchwały Rady m.st. Warszawy. To największa tego typu instytucją w Warszawie, a poświadczają to liczby - przeciętnie w schronisku przebywa około 800 zwierząt, a miesięcznie trafia ich tam około 300! Podczas dnia otwartego w Schronisku Na Paluchu zwiedzić będzie można między innymi wewnętrzne pawilony i szpital dla zwierząt. Planowane są też konkursy, kiermasz charytatywny, warsztaty z zakresu opieki nad psem w czasie upałów oraz wystawy "Schronisko Na Paluchu – 20 lat w służbie zwierzętom" i "Plany modernizacji schroniska". Każdy, kto chce zobaczyć funkcjonowanie placówki od środka, powinien poznać datę dnia otwartego.

Spędziliśmy dzień ze strażnikami z Eko Patrolu. Tak wygląda ich praca

Adoptuj zwierzę podczas dnia otwartego w Schronisku Na Paluchu

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta: - W czasie wydarzenia obecni będą wolontariusze i pracownicy, którzy opowiedzą o schroniskowych zwierzętach i warunkach adopcji. To świetna okazja, by poznać szczegóły procesu adopcyjnego oraz możliwość poznania przyszłego podopiecznego dla osób rozważających adopcję! W ciągu Dnia Otwartego można będzie także przeprowadzić proces adopcji. Obecnie w Schronisku przebywa blisko 400 psów i 120 kotów.

Dzień otwarty Schroniska Na Paluchu

Kiedy Schronisko Na Paluchu organizuje dzień otwarty? Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 3 lipca. Odbywać się będzie w godzinach 12.00 - 16.00. Na 12.00, 13.30 oraz 15.00 zaplanowano wycieczki po schronisku. Warsztaty Instrukcja obsługi psa latem rozpoczynają się o 13.00. Liczba miejsc na te warsztaty jest ograniczona. Zapisać można się na nie drogą mailową: [email protected].

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Schronisko na Paluchu: DZIEŃ OTWARTY - data ważna dla wszystkich wielbicieli zwierząt w Warszawie