To będzie rekordowy rok Budżetu Obywatelskiego! Znamy ilość projektów

2023-01-26 1:15 Jakub Husarz
Budżet Obywatelski w Warszawie - ciekawe projekty
Autor: Wikimedia Commons / Dariusz Kowalczyk

To już jest rekordowa edycja! Do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza wpłynęło wyjątkowo dużo projektów - dokładnie 475. Do podziału będzie 25 mln złotych. Szczegóły w poniższym artykule.

- Inicjatyw było sporo. ​Najwięcej projektów dotyczyło jednak kultury i ochrony zabytków. Oznacza to, że budżet obywatelski może wesprzeć wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy - mówi Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

- W sumie 475 projektów. Jest to bardzo optymistyczny wynik. Pokazuje to, że coraz lepiej rozumiemy czym jest Budżet Obywatelski Mazowsza i że mamy coraz więcej pomysłów. 

Pomysły zgłaszali nie tylko warszawiacy. Prawie 1/3 wszystkich projektów pochodziła z tzw. puli ogólnowojewódzkiej. Którzy mieszkańcy byli najaktywniejsi?

67 projektów pochodziło z podregionu siedleckiego, 57 projektów z podregionu warszawskiego wschodniego, 49 projektów z podregionu radomskiego, 41 projektów z podregionu warszawskiego zachodniego, 31 projektów z podregionu ciechanowskiego, 31 projekty z podregionu ostrołęckiego, 29 projektów z podregionu płockiego, 29 projektów z podregionu żyrardowskiego oraz 28 projektów z Warszawy. 

Bili, zastraszali, a nawet próbowali porwać. Brutalne porachunki na Dolnym Śląsku

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Jesteś lepszy od ucznia szkoły średniej?

Pytanie 1 z 15
Miasto na północnym-zachodzie Polski nazywa się...

Teraz czas na ocenę. Jej wyniki zostaną podane do 5 kwietnia. Następnie odbędzie się głosowanie mieszkańców.

Źródło: To będzie rekordowy rok Budżetu Obywatelskiego Mazowsza! Znamy liczbę projektów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany