PAKISTAN WEATHER RAINS AFTERMATH

i

Autor: PAP/EPA/INTER SERVICES PUBLIC RELATIONS

Turyści zamarźli w uwięzionych pod śniegiem autach – prawie połowa ofiar to dzieci

2022-01-08 16:08

Zaskakująco duże opady śniegu w Pakistanie stały się powodem tragedii. Według ostatnich informacji w ciągu kilkudziesięciu godzin spadło tam ponad 1,2 metra śniegu, a temperatura spadła do -8 stopni Celsjusza. Osoby, które chciały skorzystać z zimowej aury utknęły w na wąskich górskich drogach zasypanych śniegiem bez możliwości ucieczki.

Turyści zamarźli uwiezieni w samochodach

Jak donosi PAP liczba ofiar intensywnych opadów śniegu w Pakistanie nadal rośnie. Pomimo licznych ostrzeżeń władz turyści tłumnie przybyli do Murree, aby nacieszyć się zimową aurą w tym małym turystycznym miasteczku. Według rzecznika policji w Murree w ciągu ostatnich trzech dni do tego miasta, wjechało ponad 100 tysięcy samochodów. Uwięzieni pod śniegiem turyści czekają na pomoc służb drogowych i ratunkowych które próbują wydostać jak najwięcej osób ze śnieżnej pułapki.

Minister spraw wewnętrznych Pakistanu szejk Rashid Ahmed powiedział, że także armia została zmobilizowana by pomóc w ratowaniu tysięcy ludzi, którzy wciąż pozostają uwięzieni pod śniegiem. Według ministerstwa spraw wewnętrznych wielu turystom, którzy utknęli w korkach, pomagają mieszkańcy miasta, przynosząc im jedzenie i koce. Na chwilę obecną do 22 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych tragicznych wydarzeń w Murree.

Hasan Chawar, rzecznik rządu prowincji Pendżab, powiedział, że wszystkie znalezione do tej pory osoby zmarły w wyniku wychłodzenia lub zatrucia tlenkiem węgla w swoich samochodach. W sumie zmarły 22 osoby – 10 mężczyzn, 10 dzieci i dwie kobiety.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Turyści zamarźli w uwięzionych pod śniegiem autach – prawie połowa ofiar to dzieci