Egzamin

i

Autor: pixabay.com Egzamin

UNIEWAŻNIONA MATURA W CIECHANOWIE - WOS rozszerzony do powtórzenia

2022-05-19 15:16

Część uczniów i uczennic jednego z liceów w Ciechanowie będzie raz jeszcze pisać maturę z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym. Wszystko przez przeciek podczas egzaminu. Więcej na ten temat w naszym artykule.

Matura z WOS-u rozszerzonego - raz jeszcze będzie musiała napisać ją część uczniów i uczennic z Liceum im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie podjęła decyzję o unieważnieniu egzaminu, który odbył się 13. maja. Co ważne, dotyczy to nie wszystkich abiturientów, lecz tylko grupę, która rozwiązywała arkusze w jednej z sal. Wszystko przez przeciek. Doszło do niego z winy uczennicy, której najwyraźniej udało się wnieść aparat. Z informacji przekazywanych przez lokalny serwis ciechpress.pl wynika, że zdjęcie formularza maturalnego dziewczyna zamieściła w internecie. Na fotografii miał być widoczny również jej dokument tożsamości.

Zatrzymanie jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

Napiszą rozszerzony WOS raz jeszcze

Do OKE sprawę zgłoszono 16. maja. Komisja natychmiast zadecydowała o unieważnieniu egzaminu. Uczniowie i uczennice napiszą egzamin z rozszerzonego WOS-u w terminie dodatkowym, 7. czerwca. Wobec winowajczyni zostaną najprawdopodobniej wyciągnięte surowsze konsekwencje.

Polecamy: FB ESKA Warszawa News - informacje ze stolicy i regionu

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: UNIEWAŻNIONA MATURA W CIECHANOWIE - WOS rozszerzony do powtórzenia