Rowery Veturilo

i

Autor: grotos flickr.com Rowery Veturilo

Znika stacja Veturilo przy rondzie Czterdziestolatka - powód? BĘDZIECIE ZASKOCZENI!

2022-03-16 13:09

Miasto demontuje jedną ze stacji rowerów miejskich Veturilo w centrum. Chodzi o wypożyczalnię przy wejściu do stacji WKD Warszawa Śródmieście przy rondzie Czterdziestolatka. Zaskakujący powód jej usunięcia poznacie w naszym artykule.

W warszawie wystartował 11. sezon Veturilo. Mieszkanki i mieszkańcy stolicy będą korzystać z jednośladów do końca listopada. Miejskie rowery znów pojawiają się w stacjach na terenach całego miasta, z wyjątkiem jednej... Wypożyczalnia numer 9514 jest demontowana. Znajduje się ona przy wejściu do stacji WKD Warszawa Śródmieście, nieopodal ronda Czterdziestolatka. Stacja ma zostać przeniesiona do Parku Kultury w Powsinie, gdzie będzie działać do końca sezonu. Dlaczego podjęto taką decyzję? Nie stoją za nią względy ergonomiczne czy finansowe, ani też zapotrzebowanie na Veturilo w Powsinie, lecz... gołębie. O co chodzi? Dowiecie się tego z dalszej części naszego artykułu.

Generał nie pozostawia złudzeń: Putin walczy o przeżycie

Pełnomocnik Prezydenta ds. komunikacji rowerowej: "Przegraliśmy z gołębiami"

Wyjaśnienie całej sytuacji znajdujemy na stronie Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Zamieszczono tam post, z którego dowiadujemy się, że stację 9514 upodobały sobie gołębie, które ktoś w tym miejscu regularnie dokarmiał. Rowery były więc nieustannie zanieczyszczone ptasimi odchodami. We wpisie czytamy:

Trzeba to powiedzieć wprost... Przegraliśmy z gołębiami. Dokarmiane przez kogoś regularnie w tym miejscu ptaki upodobały sobie stację roweru miejskiego. Wypożyczenie rowerów było utrudnione, a jazda na nich niezbyt komfortowa.

Na szczęście w nowym sezonie mieszkańcy i mieszkanki mają do dyspozycji niemal 350 stacji, przy których wypożyczyć można jeden z 4934 rowerów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Znika stacja Veturilo przy rondzie Czterdziestolatka - powód? BĘDZIECIE ZASKOCZENI!