Znamy Strażaka miesiąca! To do nich trafiły nagrody

2023-01-26 0:57 Jakub Husarz
Strażak
Autor: Jakub Husarz

Nagroda "Strażaka miesiąca" trafiła aż do 5 bohaterów. W ramach podziękowań marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oprócz słów uznania - przekazał im też nagrody finansowe. Ochotniczy strażacy bez wahania zdecydowali się ratować ludzkie życia. I zostali za to docenieni. Dokładne historie znajdziecie poniżej.

Jedną z nagrodzonych jest druhna Maria Gańko z OSP w Górkach. Na stacji PKP Służewiec zauważyła ona nieprzytomnego mężczyznę. Dzięki jej interwencji poszkodowany odzyskał oddech.

- Oczywiście sprawiłam czynności życiowe. Mężczyzna nie oddychał, więc zaczęłam resuscytacje krążeniową do przyjazdu ratowników medycznych. Jestem przypadkowym bohaterem - tłumaczy Maria.

Bohaterem zostali także Paulina Brzezińska oraz jej kolega Daniel Kowalski z OSP w Pabierowicach. Strażacy, wychodząc z cmentarza, dostrzegli kobietę, która nie dawała oznak życia.

- Gdy zobaczyliśmy kobietę, podbiegliśmy do niej. Sprawdziliśmy jej funkcje życiowe, kobieta jednak nie oddychała. Razem z kolegą przeszliśmy do reanimacji, a przechodniów poprosiliśmy o wezwanie służb medycznych - mówi Paulina.

Stare samochody nie wjadą do centrum. Mieszkańcy podzieleni

QUIZ: jak dobrze znasz przysłowia? W tych przysłowiach brakuje nazwy rośliny - wiesz jakiej?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś bardzo łatwego. Wstaw nazwę warzywa do przysłowia: Każdy sobie ...... skrobie.

Nagrodę otrzymali także Mateusz Decewicz i Michał Pierzynowski z OSP Rząśni.

Źródło: Znamy strażaka miesiąca! To do nich trafiły nagrody
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany